Проблеми соціальної інтеграції людей з особливими потребами обговорили в Івано-Франківську. Під час “круглого столу” представники БФ «Карітас», соціальні працівники та чиновники шукали шляхи вирішення найгостріших питань. Зокрема, що стосуються працевлаштування людей з обмеженими можливостями. Адже особливих громадян далеко не усі роботодавці зустрічають з розпростертими обіймами. Крім того, повнолітні не отримують того державного піклування, яке мають діти, наголошують благодійники.
На національному рівні діє низка соціальних програм, що сприяють працевлаштуванню людей з особливими потребами. Зокрема, вони стосуються економічної мотивації роботодавців та навчання потенційних працівників.
Втім, усе залежить від роботодавців, відзначають у Центрі зайнятості. А чимало підприємств уникають працевлаштування людей з особливими можливостями. І для цього грамотно обходять закон.
Торік за допомогою обласного Центру зайнятості було працевлаштовано 35 відсотків людей з особливими потребами. Це більше, ніж позаторік. Фахівці наголошують, проблема працевлаштування пов’язана ще й з тим, що попит суперечить пропозиції. Адже сьогодні на ринку праці актуальні робітничі професії. А на обліку Центру зайнятості більшість безробітних – із вищою освітою.
Ольга Цьома, Андрій Шустикевича, Новини на “Вежі”.