Затишок в хату: як зробити оселю теплішою

Самотужки підготуватись до опалювального сезону – відповідальна справа кожного господаря. Бо ж хто іще подбає про ваш особистий комфорт, який не в останню чергу залежить від температури повітря вдома. Всього лише декілька кроків і дім стане набагато теплішим.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Опалювальний період починається у разі, коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря становить + 8° C та нижче». Цьогоріч опалювальний сезон в Івано-Франківську стартує 19 жовтня. Попри це, щоб налагодити весь процес подачі тепла, комунальникам необхідно працювати над цим ще до двох тижнів.

Щоб взимку не мерзнути, подбайте про власний комфорт заздалегідь. Звичайно, прислів’я «Готуй сани влітку» – ніхто не скасовував. Тож більшість завдань для утеплення будинку варто було виконати ще в літній час. Втім, є декілька кроків, які варто виконати зараз, щоб потім не ховати ніс під ковдру.

Крок 1

Утеплити труби системи опалення можна будь-коли. В підвалі чи на горищі тепла вам точно непотрібно. Тож їх можна вкрити шаром теплоізоляції. Таким чином тепло не буде втрачатись, а прямуватиме просто у вашу кімнату.

Крок 2

Перед опалювальним сезоном необхідно промити систему опалення. У багатоповерхівках цим займаються працівники ЖЕКу чи ОСББ. Тож необхідно проконтролювати чи здійснювались ці дії у вашому будинку. Промиваючи систему опалення, труби та радіатори звільняються від іржі, а це покращує віддачу тепла.

 

Крок 3

Міркуючи на тим, як зберегти тепло вдома, часто ідеї охоплюють тільки площу квартири. Втім, варто подумати про те, що за дверима. Наприклад, під’їзд, який теж впливає на температуру вашої оселі. Необхідно перевірити справність вікон та дверей. Щільно зачинені двері та цілісні вікна – запорука теплого приміщення.

Крок 4

Подаруйте своїм батареям відбиваючий шар з фольги. Радіатор нагріває і кімнату, і стіну. Тож прикріплений за батареєю відбиваючий екран з фольги спрямовуватиме тепло в оселю. До речі, в будівельному магазині такий екран коштує недорого.

 

Крок 5

Штори спасали вас від літнього пекучого сонця. Втім, взимку вони згодяться тільки для вікна, а не для батареї. Багато людей не звертають увагу на те, що батареї вдома прикриті шторами, решітками чи меблями та водночас бідкаються на погане опалення. Невелика перестановка меблів не тільки покращить настрій, а й звільнить радіатор для кращого функціонування. Тож ще одним ефективним кроком буде моніторинг власного дому, тобто перевірка відкритості батарей.

Поради:

Пофарбуйте батарею в темно-зелений чи коричневий колір. Так можна збільшити ефективність передачі тепла на 15%. Батарея такого кольору краще віддає тепло, аніж, наприклад, біла.

 

Про забезпечення будинку лічильником тепла – годі й говорити. Лічильник вдома – гроші в гаманці. Плата за реальними показниками споживання тепла значно заощадить кошти.

Утеплення окремих стін будинку – поганий спосіб зберегти тепло. У власному домі найкраще утеплювати всі стіни одночасно і цим значно покращити рівень теплозберігання. Це стосується і багатоповерхівок. Найкращий спосіб – організувати утеплення всього будинку, не забуваючи про підвал та горище.

Заміна старих чавунних батарей на сучасні – ще один хороший спосіб покращити ефективність опалювання будинку.

Багато тепла втрачається через кухонну витяжку. На це теж варто звернути увагу. Крім цього, якщо на вікнах не видно щілин, вони все ж можуть там бути. Це можна легко перевірити. Варто просто пройтись вздовж рам із запаленою свічкою. Так знайдуться щілини, які раніше ви не помічали.

Тепло тікає через усі вікна, щілини та двері. Тож варто просто зараз  розпочати боротьбу за його збереження!

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *