Христина Магас: “На фінансування можуть претендувати всі учасники. Головне – мати ідею”

Платформа “Тепле Місто” розпочинає зимову хвилю малих ґрантів. Отримати фінансування можна в розмірі 20 або 10 тис. грн для реалізації власних ініціатив. Насамперед варто всього лиш подати заявку та детально описати свою ідею. Програма “Малі Ґранти Теплого Міста” існує з 2015 року, але за цей час вже вдалось реалізувати проєкти на суму понад 1 млн грн.
Про зимову хвилю, умови конкурсу та процес обрання переможців нам розповіла координаторка програми “Малі Ґранти Теплого Міста” Христина Магас.

– Розпочалась зимова хвиля ґрантів “Теплого Міста”. Доки вона триватиме і яку суму можна буде отримати для реалізації проєкту?

– Зимова хвиля триватиме до 30 вересня. До опівночі цього дня учасники ще зможуть прислати свої заявки й пізніше змагатись за отримання ґранту. Команди можуть отримати фінансування на суму 20 тис. грн. Втім, можна також податись на міні-ґрант сумою 10 тис. грн. Це для тих команд, які ще не мають досвіду в реалізації проєктів, але мають ідею, яку хочуть втілити. А також для тих команд, які раніше не працювали із ґрантовими фондами.

– Як подати свій проєкт на участь в конкурсі?

– Насамперед потрібно мати ідею, яку можна втілити. Далі на нашому сайті можна переглянути усі правила та умови. Також звідти можна завантажити аплікаційну заявку та заповнити її. Потім відправити нам на пошту. Головне – встигнути.

Малі Ґранти Теплого Міста

– Як відбувається процес проведення конкурсу?

Хвиля проходить в декілька етапів. Перший – накопичення заявок. Він триватиме до 30 вересня. Далі ми формуємо усі заяви та передаємо незалежній комісії. Члени комісії – містяни, представники бізнесу та культури, колишні переможці конкурсу. Всі заяви далі вирушають на дистанційне оцінювання комісії. Це так званий перший тур оцінювання. Після цього етапу формується шорт-лист учасників, які проходять до другого туру оцінювання. Наступний етап – це вже очна зустріч комісії та учасників. Кожна команда має 5 хвилин, щоб презентувати свій проєкт, а також відповісти на запитання членів комісії. Після цього ми називаємо імена переможців і складаємо з ними контракти на суму, яку вони отримали в рамках ґрантової хвилі.

– Проєкт яких напрямків може претендувати на ґрант?

– В нас є сім тематичних напрямків: сучасне мистецтво, гарячий спорт, прогресивне підприємництво, міський простір, екологія, прогресивна освіта і стала мобільність. З ними можна познайомитись на нашому сайті. Зазвичай один проєкт має декілька напрямів і малоймовірно, що він не підійде під жоден. Можна обрати два напрямки, а ми вже при формуванні листа віднесемо його до того, який переважатиме в заявці.

– Чи можуть брати участь команди, які вже раніше подавали свої заявки?

– На фінансування можуть претендувати всі команди. Єдиною умовою є те, що на момент подачі заявки, якщо вже раніше команда отримала ґрант, попередній проєкт має бути реалізований. Подавати свої заяви можна декілька разів, це можуть робити як громадські, так і благодійні організації, ініціативні групи, учнівське та студентське самоврядування, а також представники ОСББ.


В нас був випадок, коли на різні хвилі подавали один і той самий проєкт. Учасник щоразу слухав коментарі членів комісії й покращував свій задум. Вже з третього чи четвертого разу все ж отримав фінансування. Тож не все вдається з першого разу. Варто пробувати ще, а не здаватись.

– Скільки проєктів вже вдалось реалізувати завдяки ґрантовій програмі?

– Нам вдалось реалізувати вже 81 проєкт на суму понад 1 млн грн. Зазвичай під час однієї хвилі ми отримуємо від 15 до 30 заявок. До речі, це завжди спонтанно і немає прив’язки до сезону. До другого етапу проходить 50% учасників.

Малі Ґранти Теплого Міста

– Чим відрізняється обрання переможців ґранту на суму 20 тис. грн і 10 тис. грн?

– Відрізняється тільки тим, чи ми оцінюємо сталість проєкту. Якщо проєкт претендує на ґрант в розмірі 10 тис. грн, то ми не оцінюємо його сталість. Ми розуміємо, що в цьому випадку команди вперше реалізовують свою ідею. Якщо ж команда претендує на 20 тис. грн, ми дивимось чи проєкт може вийти на самоокупність, чи може залучити додаткові джерела фінансування та інше. Саме за цим принципом відрізняється оцінювання проєктів. Всі інші критерії одинакові для всіх учасників.

– За весь період існування ґрантової програми, багато було цікавих проєктів, які вдалось реалізувати?

– Програма існує з серпня 2015 року і за цей час нам вдалось підтримати багато цікавих проєктів. Серед них було й видання книг, волонтерські відвідування онкологічних центрів, концерти “На шапку”, дитяча школа пантомімів. Було дуже багато проєктів не схожих між собою. Найцікавіше спостерігати за тим, як щоразу громадські організації намагаються об’єднатись, щоб реалізувати певний проєкт.

Малі Ґранти Теплого Міста

– Які помилки найчастіше допускають учасники?

– Найпоширенішою помилкою є те, що команди в останній момент надсилають заявки на участь. Учасники не перечитують, до кінця не розуміють, що хочуть досягти завдяки проєкту, який вплив він буде мати, хто є цільовою аудиторією. Часто навіть допускають граматичні помилки, фінансові прорахунки. Важливо також прочитати усі правила участі в конкурсі, бо часто команди їх просто не до кінця розуміють. До речі, для тих учасників, які до кінця не розуміють, чи проєкт підходить для нашого конкурсу, в нас є менеджер, який може проконсультувати й відповісти на усі запитання.

– Які поради ви б залишили для учасників?

– Найперше – добре розуміти саму ідею проєкту і мати команду, яка допоможе в реалізації. Також дуже важливо уважно читати офіційні правила, які прописані в рамках ґрантової хвилі. Уважно заповнювати заявку і розуміти, що ви хочете досягти. В учасників має горіти вогник в очах, щоб члени комісії повірили в їхню ідею. Ми маємо розуміти, що ідея саме цієї команди є суспільно корисною і позитивно вплине на розвиток міста.

Дуже важливо не розчаровуватись, якщо з першого разу не вдалось виграти фінансування. Навпаки, потрібно прислухатись до зауважень комісії й виправити помилки. Члени комісії – люди, які працюють в різних сферах, мають різну освіту і різний досвід, тож їхні поради є різносторонніми. Вони з усіх боків дивляться на проєкт і охоплюють ширше коло його реалізації.

Ще я б радила використовувати усі можливості. Наприклад, проходити навчання в Школі Малих Ґрантів, де ми вчимо, як писати заяви, як реалізовувати проєкти. Можна з легкістю долучатись до наших лекцій, просити порад в колишніх переможців та консультуватись із координаторами конкурсу.

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *