Те, чим найперше нагороджують нас після народження і що залишається на все життя – ім’я. Саме воно звучить при першому знайомстві, може стати причиною кепкувань чи навіть викликати повагу. Так, вибір імені для дитини – відповідальна справа.
Щомісяця працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Івано-Франківську реєструють популярні та рідковживані імена, якими називають немовлят. Тож найуживаніші імена для немовлят у 2021 році.
Анна
Це жіноче ім’я поширене у багатьох країнах, одне із найпопулярніших в Україні та Європі. Насправді це ім’я походить від єврейського “Ганна”. Також це ім’я поширене серед християн, бо покровителькою носіїв цього імені є свята Анна – юдейська пророчиця, яку згадують в Новому Заповіті. Ще це ім’я означає “милість Божа”. Анна хоробра, сильна, благодатна. Іменини: 7 серпня і 22 грудня.
Софія
Ім’я походить зі Стародавньої Греції. Позначає мудрість, розсудливість, аристократичність, адже саме в таких колах поширювалось у давнину. Великої популярності це ім’я набуло у Візантії, а пізніше й у нас. Іменини можна святкувати 4 квітня, 4 червня,14 серпня, 30 вересня, 1 жовтня, 29 грудня, 31 грудня.
Ілля
Відоме здавна ім’я походить від євреїв. В перекладі – “вірянин”, “той, що є”. Цьому імені притаманні лідерські якості, цілеспрямованість та непередбачуваність. Носії цього імені святкують іменини вій день ангела Ілля святкує 1 січня, 21 січня, 25 січня, 27 січня, 3 лютого, 13 лютого, 1 березня, 5 квітня, 10 квітня, 23 червня, 2 серпня, 25 серпня, 30 серпня, 16 вересня, 26 вересня, 30 вересня, 11 жовтня, 16 листопада, 17 листопада, 22 листопада, 5 грудня, 9 грудня, 18 грудня, 29 грудня, 31 грудня.
Данило
Це давньоєврейське ім’я походить від імені Даніель. В християнстві воно перекладається як “Бог мій суддя”. Данило — зосереджений, спокійний, цілеспрямований. Іменини: 2 січня, 1 березня, 17 березня, 20 квітня, 12 вересня, 4 жовтня та 24 грудня.
Марія
Одне з найпопулярніших жіночих імен у світі, зустрічається чи не в усіх країнах. В християнстві це ім’я має особливе значення, бо так звали матір Ісуса Христа. З давньоєврейської мови перекладається як “відкинута”, “гірка”, “сумна”, “пані”. Марії святкують іменини 8 січня, 19 лютого, 25 лютого, 14 квітня, 20 червня, 22 червня, 4 серпня, 31 березня, 28 серпня, 21 вересня, 11 листопада.
Владислав
Це ім’я слов’янського походження і має в собі два чоловічі імені: Влад і Слава. Іменини 7 жовтня. Його можна перекласти так: “царювати”, “панувати”, “славний”, “знаменитий”. Однією з головних характеристик цього імені є наполегливість.
Аліна
Це ім’я прийшло до нас із західноєвропейських мов. Тільки у XX столітті воно почало набувати популярності. Якщо перекладати це ім’я з латинської, то воно означає “інша”, “чужа”. Втім, існують припущення, що воно може мати коріння з Франції чи Німеччини, тому означає “великодушна”. Кажуть, що носіям притаманні зухвалість, впертість, імпульсивність, емоційність, примхливість. День ангела святкують 29 травня.
Іван
Це ім’я походить від давньоюдейський імені Іоанн. В перекладі означає “помилуваний Богом”, “подарунок Божий”. Саме це чоловіче ім’я дуже поширене в українських родинах. День ангела в Іванів три рази на рік – 12-го квітня, 7-го липня та 9-го жовтня.
Єва
Популярне зараз і найдавніше з усіх жіночих імен. В останні роки воно набирає великої популярності. Належало воно, за релігійними мотивами, першій жінці на Землі. В перекладі з івриту означає “дає життя” або просто “життя”. Іменини 27 серпня
Емілія
Можна подумати, що це сучасне ім’я, яке виникло тільки декілька років тому. Втім, ім’я Емілія має давньоримське походження. Воно є парним до чоловічого імені Омелян. Жінкам з цим іменем притаманна вимогливість. День ангела – 14 січня.
Олександр
Одне з найпопулярніших чоловічих імен. З грецької це ім’я перекладається як “той, що захищає”. Іменини можна святкувати 8 березня, 25 серпня і 6 грудня.
Тимофій
Це християнське чоловіче ім’я. Воно має грецьке походження і в перекладі означає “шанувати Бога”. Носії цього імені відрізняються своєю вразливістю та життєлюбством. За церковним календарем 28 березня – Тимофія.
Артем
Це поширене ім’я походить від грецького імені Артемій. А з’явилося як похідне від імені богині Артеміди. Його трактують як “неушкоджений”, “бездоганне здоров’я”. чоловіки з цим ім’ям завжди самодостатні та впевнені в собі.
Марко
Сучасна форма імені Маркус. Православне ім’я Марк має давньоримське походження.
Єлизавета
Давньоєврейське ім’я, що означає “та, що шанує Бога”. Воно поширене саме в християнському світі. Ще це ім’я заведено вважати величним, бо у минулому його використовували аристократи, принцеси та леді з вищих верств населення. День ангела можна святкувати кілька разів на рік: 6 березня, 7 травня, 18 липня, 13 серпня, 18 вересня, 31 жовтня, 4, 14 і 20 листопада, 31 грудня.
Анастасія
“Повернення до життя” – так можна перекласти це ім’я.
Також часто дітям дають рідковживані імена. У 2021 році серед таких імен є: Радміла, Лев, Ян, Теодор, Тереза, Вільям, Мішель, Амелія. Ельдар, Квіта, Камілія, Росанна, Назарія. Айліна, Варфоломій, Натан, Елісса, Ліана, Амір. Рута, Алівтіна, Євангеліна, Алфонсо, Богуслав, Меланка, Майа, Гордій, Теодор.
Залишити відповідь