Воїн “Карпатської Січі” Святослав Кондрат: “За незалежність платиться кров’ю”

20 червня 2023 року надійшла звістка про те, що на Південному фронті під час штурму загинув командир штурмового відділення спецпризначення “Карпатська Січ” Святослав Кондрат. Також Святослав був одним із засновників Івано-Франківського осередку націоналістичної організації “Карпатська Січ” та одним із лідерів ультрасу ФК «Прикарпаття». Займав активну громадську позицію.

В цій статті ми зібрали уривки з різних інтерв’ю, які давав Святослав Кондрат під час війни.

За час повномасштабної війни, Святослав встиг воювати аж на чотирьох напрямках: на Київщині, Харківщині, Херсонщині та Донеччині. Спершу перебував у складі мінометного підрозділу, а згодом приєднався до штурмовиків. Втім, це не перший військовий досвід хлопця. Він ще у 2016 році захищав Україну на Донеччині.

«Коли війна перейшла в нову фазу, Святослав обрав для себе найгероїчніший і найризикованіший шлях – шлях штурмовика – на чолі штурмового відділення йшов у бій в авангарді контрнаступу. Непоправна втрата для Карпатської Січі та всього націоналістичного руху України», – написали в Telegram-каналі «Карпатської Січі».

“Мене дуже приваблювало і цікавило все, що пов’язане з націоналізмом”

Як тільки приїхав в Івано-Франківськ, бо родом я з міста Болехів, вступив на 1 курс в університет і познайомився з однодумцями в плані націоналістичного руху. Тобто ще в шкільні роки мене дуже приваблювало і цікавило все, що пов’язане з націоналізмом, бо це сильна українська течія, яка дійсно зацікавила мене в той юний період” – розповідав Святослав Кондрат в програмі “Історія незламних” на телеканалі RAI.

Так Святослав вступив в націоналістичну організацію, яка довго не проіснувала. Пізніше хлопець познайомився з лідерами організації “Карпатська Січ” і разом з іншими заснував осередок цієї спільноти в Івано-Франківську.

За декілька місяців до повномасштабного вторгнення Святослав разом зі своєю дівчиною поїхав до Польщі.

Мав розуміння того, що війна почнеться. І рідним, і їй в тому числі (ред. – дівчині), і друзям говорив, що буде війна, я одразу повернусь, але не мав чіткого розуміння часових рамок: чи це буде через тиждень, чи місяць, а може і за пів року.

Спочатку дійсно не знав яким чином це буде реально зробити (ред- повернутись в Україну). На початку були закриті кордони як на виїзд, так і на в’їзд. Я телефонував до знайомих, які мали зв’язки на митниці, щоб допомогли повернутись в Україну. Ще мене приємно вразили, що Кирило Бабенцов “Кобра” (ред. – командиром бойової групи «Карпатська Січ») додав мене в чат, де було більше 20 хлопців, які повертались з різних країн світу. Тоді дійсно люди повертались з Франції, Чехії, Польщі. Сам Кирило взагалі летів з Мальти на війну. Відкривши новини, я побачив, що всі воєнкомати переповнені, всі стоять в черзі за зброєю, всі повертаються з Європи, щоб взяти до рук зброю і дати відсіч. Просто я застав той час, коли під час АТО мені особисто казали, що туди ніхто мене не кликав, а тут я бачу, що дійсно всі беруться за зброю і їдуть воювати”.

“Коли ми їхали в Київ, всі розуміли, що, напевно, це квиток в один кінець”

Повернувшись в Україну Святослав приєднався до 206 батальйону тероборони Києва. Головним завданням хлопців було тримати трасу Гостомеля. Далі військові поїхали в Бучу.

Те, що я побачив у Бучі – напевно найстрашніше. Коли ти бачиш десятки мертвих цивільних, які не заслужили цього, які не чекали “руського міру”, а хотіли жити. Серед цих загиблих ще й багато дітей, людей старшого віку розстріляних в машинах, дівчат голих прив’язаних до стовпів. Ще тоді я зрозумів, що буду воювати доти, доки зможу”, – розповідав військовий в інтерв’ю Суспільному.

“Те, що зараз відбувається на Бахмуті – напевно найвеличніша сторінка військової історії українців”

Далі Святослава перевели в Миколаїв. В Херсонській області вояк отримав поранення, але розповідав, що їхній батальйон жодного разу не відступив зі своїх позицій, а тільки рухався вперед. Далі – Бахмут.

На Бахмуті великі втрати з нашої сторони і великі втрати зі сторони ворога. Не розумію деколи, коли люди тішаться, що от сьогодні вбили 500 орків. Але вони часто не розуміють, що в той самий час могло померти 100 чи 200 наших хлопців. Життя кожної нашої людини, яка зараз є цвітом нації, надією України, воно не вартує навіть 1000 їхніх життів. Те, що зараз відбувається на Бахмуті – напевно найвеличніша сторінка військової історії українців, які героїчно боронять кожен сантиметр землі власними тілами”.

“За незалежність платиться кров’ю”

Нікому незалежність не давалась задарма. За незалежність платиться кров’ю. Незалежність – це свобода, а свободу потрібно завжди здобувати.

Я йду за справедливістю. Цеглинка за цеглинкою ми збудували осередок “Карпатської Січі”. Ті люди, які хотіли їхати на війну – поїхали на війну. Інші люди займались в тилу різними проєктами.

Коли в мене буде син, а дасть Бог це буде, я в першу чергу відведу його на секцію. Він буде тут з хлопцями кричати, тішитись”.

 

Слава полеглому Герою України! 

Джерела: телепрограма “Історія незламних” на телеканалі RAI;

Тelegram-канал «Карпатської Січі»;

інтерв’ю Святослава Кондрата “Суспільному”

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *