Музика і театр в обличчі фрік-кабаре «Dakh Daughters»

Епатажний жіночий колектив «підірвав» франківську публіку. Театрально-музичний гурт «Dakh Daughters» (Дах Дотерс) виступає у жанрах «фрік-кабаре» і театрального перформансу. Семеро яскравих дівчат створюють на сцені театральне дійство та музичний виступ. Така суміш вийшла дуже вдалою. Про оригінальне поєднання жанрів, життя гурту та любов до Івано-Франківська поговорили із учасницями фрік-кабаре – Тетяною Гаврилюк та Соломією Мельник.
 
– У Івано-Франківську ви не вперше. Які асоціації із містом?
 
– Т.Г. Для нас Івано-Франківськ – це одна із столиць Західної України. Чудове місто із привітними людьми. До Франківська ми виступали у Бразилії, яка своєю колоритністю та енергією нагадує Україну, зокрема, Івано-Франківськ. Це місто близьке мені за атмосферою. Ми щасливі, що нам випала нагода відкривати масштабний фестиваль Porto Franko Gogol Fest (PFGF) 2016. Цей фестиваль розвиває українську культуру, і ми учасники цього процесу.
 
С.М. У Франківську у нас багато друзів. Тут є частинка культури, з якою ми поєднані. До Франика у мене теплі та родинні відчуття. До речі, мої батьки колись тут жили і навчалися.
 
IMG_4569
 
– Гурт «Dakh Daughters» більше знають, як театральний колектив, менше – як музичний. Чому так?
 
– Т.Г. Ми не стандартний музичний гурт. Від самого початку ми позиціонували себе, як «фрік-кабаре». «Фрік» символізує певний стиль, коли людина не боїться бути унікальною і цим пишається. «Кабаре» – це такий майданчик, який уособлює сучасний театральний початок. Цей театр для нас дуже важливий. Наш проект базується на двох священних «китах» – це музика і театр. Враження, що наші виступи це таке собі аудіовізульне шоу, складаються через поєднання цих двох напрямків. Та крім цього ми музичний проект і дбаємо про нашу музичну стихію. Зараз ми записали альбом, до якого йшли три роки.
 
– С.М. Для нас важливо продовжувати традицію класичного українського театру, який завжди був музично-драматичним. Оскільки цей жанр був знищений – він, врешті решт, зник. Зараз у театрах, здебільшого, класична школа російського театру. Ми намагаємося відтворювати та оновлювати його.
 
IMG_3618
 
– Коли чекати на ваш новий альбом?
 
С.М. Зараз триває процес доопрацювання альбому. Цей альбом – це наша спільна робота із режисером Владиславом Троїцьким та аудіопродюсером Іреною Скрипченко. Це громіздка робота, ми хочемо зробити це максимально якісно. Вихід плануємо десь на серпень.
 
– У вашому складі виступають семеро людей, а інколи вас – п’ятеро. Чому так?
 
– С.М. У повній концептуальній задумці нас мало б бути семеро. Семеро співачок, артисток та акторок театру «Дах». Сьома учасниця – Ніна Гаренецька, яка також є солісткою гурту «ДахаБраха», тому у Ніни у пріоритеті залишається власне цей гурт. А коли вона з нами, ми називаємо це – «божественний бонус». А коли її немає ми виступаємо у шістьох.
 
Dakh-daugters1
 
– Знаю, що ви також граєте на сцені театру. Які у вас ще захоплення?
 
– Т.Г. Я працюю над власним сольним мистецьким проектом «TANYA-TANYA». Назва така, тому що у проекті загострена авторська грань. Дитя, у якому я роблю все сама, це своєрідний моно-проект. «TANYA-TANYA» – це інша грань, де можна досліджувати філософські теми буття. Зараз я працюю над його інновацією та ребредингом. У мене була цікава колаборація із західноукраїнським митцем – Юрієм Іздриком. Я дуже люблю його творчість. Ми спробували створити спільний перформанс, це був дуже цікавий досвід. Зараз я створюю новий цикл пісень і використовую тексти Іздрика.
 
maxresdefault
 
– Ваша театралізована музична вистава зорієнтована не на вуличного слухача, глядача. А у Івано-Франківську ви виступали на великій площі. Яка ваша аудиторія?
 
– С.М. Вчора у Франківську ми виступали на вуличній сцені. Під час саунд чеку до нас підійшла жіночка і обурено вигукнула: «Та що ж ви кричите? Це ж неможливо слухати». Наш діапазон – від театральних виступів до «оpen air». Нас слухають і дивляться різні люди. Гадаю, що зараз підростає покоління тих, хто починає слухати ширший музичний спектр.
 
Т.Г. Ми не обмежені одним напрямком, однією локацією, чи аудиторією. Ми самостійно можемо регулювати динаміку, градус та посил. Найбільший досвід вуличних виступів у нас відбувався на Майдані, де ми виступали багацько разів.
 
Тарас ЗЕНЬ
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *