Дійство, яке здивує кожного. Авто, мото та авіа виступи, розважальна і концертна програма, де виступатимуть такі гурти як: «Антитіла» та «Скрябін». Автослалом, stuntriding, RC drift/drag, автозвук, ендуро, показові та ознайомчі польоти на літаках – freestyle, показові виступи картингу, BMX show, повітряні кулі, раллі-спринт та багато іншого. Все це у програмі коломийського фестивалю «Drive for life fest». Про захід ми поговорили із Михайлом Вовком – головним організатором фестивалю. Михайло розповів про те, як вдалося хлопцям із Коломиї організувати такий масштабний захід, про його родзинки та програму. Організатор відкрив перед ТРК «Вежа» секрети фестивалю, а саме – про встановлення рекорду України.
– Як зародилася ідея створення такого фестивалю?
– Це було дуже спонтанно. Я навчався в Одесі. Після закінчення навчання вирішив повернутися до Коломиї, оскільки дуже люблю своє місто і вирішив займатися його розвитком. У той час багато міст України видавалися мені прогресивними, а Коломия була «тихішою» у порівнянні. Ми часто збиралися із друзями і цікаво проводили час. Молоді хлопці віком 21-22 роки кожного вечора збиралися разом, каталися містом на своїх автомобілях. З часом виникла ідея «нічних хованок». Це був захід з якого все почалося. Ми ділилися на команди, розробили карти, якими користувалися у змаганні. Сенс полягав у тому, що одні учасники ховаються, а інші шукають. Все це відбувалося у місті. Далі вирішили залучити до нашої гри автомобілістів з інших міст. «Нічні хованки» перетворилися у цікаву розвагу не тільки для нашої компанії, а набули ширшого значення. Результатом таких ігор стало створення автоклубу.
– Якою сходинкою до створення фестивалю став автоклуб?
– Ми створили громадську організацію і, до речі, були першими, хто зареєстрував автоклуб як громадську організацію. Так от, зареєструвалися, розробили логотип, отримали свідоцтво і відповідно вирішили це відсвяткувати. Перша ідея полягала у створенні тусовки на кшталт американських фільмів: спортивні автомобілі, музика, шоу, дівчата. В один чудовий момент хтось із нас сказав: «А давайте зробимо фестиваль!» Так все і сталося.
– Чи пригадуєте, яким був перший фестиваль?
– Спочатку все виглядало дуже скромно. Ми домовилася із власником аеродрому, щоб для нас виділили ділянку. В останній день перед фестивалем ми знайшли сцену, позичили техніку для музичного супроводу. Музикою займалися діджеї, а у програмі був тільки дрег-рейсінг. Це було нестандартно, оскільки відстань складала 250 метрів, проте це було яскраве видовище. Тоді ми зібрали дві-три тисячі людей.
– Перший фестиваль став поштовхом для розвитку «Drive for life fest» у наступному році?
– Саме після першого фестивалю ми вирішили організувати щось більше. Програма другого «Drive for life fest» була насиченішою, у нас виступали два-три франківські гурти. Зважаючи на досвід проведення фестивалів ми зрозуміли, що не вдається вмістити все задумане в один день, тому вирішили зробити «extreme weekend» – святкувати фестиваль два дні. Відтоді фестиваль набув того вигляду, який він має зараз – потужний та масштабний.
У 2013-2014 роках ми відмовились від проведення «Drive for life fest» у зв’язку із бойовими діями на Сході. А вже у 2015 році під егідою збору коштів для бійців АТО ми вирішили організовувати захід. Зробили його безкоштовним, але з добровільним пожертвуванням коштів для АТО. Смішно зараз навіть згадувати суму, яку нам вдалося зібрати за два дні. Не зібрали навіть десяти тисяч гривень.
– Як вдається організовувати такий масштабний фестиваль у маленькому місті?
– Так, зазвичай такі заходи відбуваються у великих містах, але я ніколи не розумів стереотипів. Чому ми не можемо організувати таке у Коломиї? У нас є великі можливості: локація – аеродром, є люди, котрі готові це робити. Всі довкола «кричать» про туризм, але його не розвивають, а наш фестиваль залучає у місто 10-20 тисяч гостей, туристів на вихідні.
– Яким ви бачите цьогорічний фестиваль?
– Ми вирішили «вистрілити» так, щоб ніхто не міг нас «переплюнути». Ми настільки підняли планку, що самі не розуміємо, як маємо впоратися. Я впевнений, що цьогорічний фестиваль буде масштабним. Головне завдання –зробити цей фестиваль кращим за минулорічний. Мені та команді вже цікаво яким буде фестиваль у наступному році. Хтось із хлопців сказав: «Не хвилюйтеся, наступного разу відправимо когось у Космос».
– Що буде відмінного від попереднього?
– Цього року довелося відмовитися від дрег-рейсінгу, оскільки немає потрібного майданчика, також важко забезпечити медичну допомогу. Та попри це ми спільно із громадською організацією «Автоспорт України» побудували ралійну трасу, де будуть проводитися майстер-класи від потужних чемпіонів України. У програмі будуть показові виступи ендуро. Пишаємось тим, що цього року ми дійшли до рівня проведення етапу Чемпіонату України з автозвуку. Раніше це були клубні чемпіонати, а цього разу будуть змагатися близько ста машин.
– Чи не хотіли б ви спробувати себе у змаганнях?
– Я також планую змагатись, зараз займаюсь тренуванням. Можливо щось тай виграю у цьому житті.
– З чого розпочинатиметься фестиваль?
– Відкриття відбудеться у суботу з 12 години по вулиці Привокзальній. Розпочинаємо із шоу – автослалом та стантрайдинг. Потім всі переміщаємось на іншу локацію – аеродром, де розпочинається «Moto drag».
– Як щодо розважальної програми?
– Насичена концертна програма із такими родзинками, як: гурти «Антитіла» та «Скрябін». У рамках фестивалю діятиме великий парк атракціонів, можна буде політати на вертольоті, подивитися ралі, взяти участь у різних конкурсах, розважатися на футбол та волейбол майданчиках і багато іншого. Кожен організатор рухається у своїй ніші, завдяки чому фестиваль стає реальним. А ще у цей час у центрі міста будуть представлені раритетні машини, також відбудеться фестиваль «Арт-Візія».
– Чи підтримала фестиваль міська рада?
– Міська рада виконує дуже важливу функцію – вона не заважає.
– На яку аудиторію Ви розраховуєте цього року?
– Ми орієнтуємося на різну аудиторію: від малечі до старших, оскільки забезпечимо розваги для всіх. Ну і звісно ж – концертна програма, гадаю, що потрапити на концерт гуртів «Антитіла» та «Скрябін» за 50 гривень це спокуслива пропозиція.
– Скільки організаторів залучено до роботи?
– Я не знаю чи ви повірите у ту кількість людей, про яку я буду говорити. Минулого року дводенний фестиваль із 25-ти тисячною аудиторією провели 18 організаторів.
– Як щодо безпеки на фестивалі?
– Охороною займається частково наш колектив, частково охоронна компанія та поліція. Стосовно медиків: після реформи у медицині, а саме у екстреній медичній службі з центром у Івано-Франківську з ними неможливо працювати. Минулого року, коли відбувався дрег-рейсінг, за яким спостерігали сім тисяч людей, медичної частини не було. Хоча з нашого боку всі заявки до медичних частин були зроблені. Нам пояснили свої дії тим, що карета медичної допомоги приїде через 10 хвилин, якщо у цьому буде потреба. Справа в тому, що місто у цей час перекрите. Тому, зараз ми співпрацюємо із міський первинним центром медико-саніторгої допомоги, з головним лікарем Володимиром Мельничуком, який виділяє своїх медиків для забезпечення першої медичної допомоги на фестивалі.
– Чим доводиться жертвувати організатору такого дійства? Що допомагає, коли опускаються руки?
– Абсолютно всім: здоров’ям, сімейним життям, дозвіллям, іншою роботою, машиною. Моя машина перед фестивалем стає загальною. Потрібно навчитися робити все для того, щоб руки не опускалися. Ми, організатори, намагаємося такими моментами не ділитися між собою. Не хочется, щоб хтось співпереживав.
– З якими проблемами стикаєтеся при організації?
– У нас є проблема недофінансування. У наявності немає коштів для того, щоб перекрити весь фестиваль, нам бракує 60 % бюджету, тому ми дуже розраховуємо на активні продажі квитків.
– Чи є в Україні фестивалі аналогічні вашим? Чому ви особливі?
– Немає аналогічного фестивалю, який охоплює таку кількість заходів як у нас. Наша унікальність, в першу чергу полягає у тому, що у нас задіяна авіація. Хто ще може дозволити собі таку розкіш? У цьому питанні нам дуже допомагає льотчик Ігор Табанюк, котрий дав можливість народитися цьому заходу у 2012 році. Завдяки цій людині у нашій програмі буде 15 екіпажів, які будуть доступні два дні для всіх охочих. А вже у наступному році плануємо провести змагання з авіації.
– У рамках фестивалю планується встановлення рекорду України, про який саме рекорд йдеться?
– В рекорді буде задіяно 52 автомобіля, з яких ми вишикуємо слово. Воно буде шириною 20 м, довжиною – 70 м. На це буде виділено до 12-ти хвилин. Встановлення планується на 21 серпня о 17 :00.
Сніжана САМАНЧУК
ПОДІЛИТИСЬ
Залишити відповідь