12-го та 13-го вересня у Івано-Франківську відбувся дводенний майстер-клас «Анімація своїми руками». Навчання проводила активістка зі Сходу України, мама, котра мріє про кращий світ для своєї дитини та суспільства. Тетяна реалізовує програму розвитку дитячого мислення у креативний спосіб, а саме – створення соціальних відео-анімацій.
На захід запрошувалися дітки віком від десяти років та активні батьки. Результатом майстер-класу стало створення мультфільму своїми руками, які будуть презентовані на заходах Всеукраїнської акції до Дня Миру.
– Тетяно, яка мета «Анімація своїми руками»?
– По-перше, це сприяння самовираженню дітей, знайомство з анімацією та спроба оживити видуманих героїв, створити власний сюжет мультфільму самотужки, та праця в колективі.
– Як виникла ідея розвитку дитячого мислення через створення анімації?
– Близько року назад я почала активну діяльність у суспільних заходах, де і зацікавилася дитячим розвитком. Ця проблема мене гостро турбувала, оскільки я теж мама. Півроку тому я вперше спробувала самостійно зробити мультфільм. Тоді я і побачила сенс у розвитку дитячої творчості через створення мультів. Почала вивчати все, що пов’язано із дитячим мисленням, психологією. З часом самотужки стала проводити майстер-класи і побачила позитивну реакцію від діток.
Якось я натрапила на інформацію про те, що креативність мислення з десятої позиції переходить на третю по затребуваності професії. Тобто будь-яка професія потребуватиме творчого напрямку. Всі ці навички потрібні, щоб наші діти у майбутньому могли себе успішно реалізувати. Світом правлять ідеї та креативно мислячі люди.
– Що для вас особисто це навчання?
– Я не педагог, не психолог і не тренер, а просто активна мама, яка хоче щоб її дитина жила у чудовому суспільстві, тому намагаюся якось вплинути на довколишній світ. Для цього потрібно розвиватися самостійно і допомагати робити це іншим.
– Яким видався майстер-клас у Івано-Франківську?
– У Івано-Франківську я вперше і тут я провела майстер-клас такий, яким би хотіла його бачити надалі, оскільки все задумане вдалося реалізувати. Не всім дорослим ця тема виявилася цікавою, проте, ця креативність більше зацікавила дітей. Декілька хлопчат думали, що це буде комп’ютерна графіка, і спочатку навіть засмутилися, але наступного дня вони повністю погрузилися в процес створення мультфільму. Бавилися, як діти зі своїми видуманими мультяшними героями. Найстійкіші, хто дочекався завершення навчання, побачили відеоряд власноруч створеного мульту.
– Опишіть процес створення мультфільму з дітками.
– Спочатку ми грали у творчі ігри: складали картинки, наближені до мультиплікаційної сфери, тренувалися творчо думати. Далі ми запропонували тему мультфільму, у нас була тема миру, яка приурочена святкуванню Дня миру. Учасники розділилися на дві команди. Діти самостійно вигадали сюжет на запропоновану тему, героїв, локації та вигляд. Поділили між собою завдання: хто буде режисером, аніматором, чи художником. Все це відбувалося першого дня. Вже наступного – ми приступили до зйомок. Знімали по кадрах: герої викладаються на потрібному фоні і далі відбуваються невеличкі рухи, тоді фотоапарат зафіксовує кожен рух. Потім все це переноситься у комп’ютерну програму, яка монтує відеоряд з фото. Згодом на відео накладається звук і в результаті виходить мультик створений своїми руками.
– Розкажіть про ваші плани у цьому ж руслі, про творчі проекти.
– У майбутньому мрію спільно із батьками-однодумцями нашого міста створити центр навчання креативних методик. На правду, все це у далекій перспективі.
Сніжана САМАНЧУК
Фото: STAN art group.
Залишити відповідь