Уже традиційно весною Івано-Франківськ приймає найбільшу кількість танцювальних колективів з усієї країни в рамках конкурсу-фестивалю «Stanislaviv dance Festival». Цьогорічний захід став ювілейним, уже п’ятий рік поспіль у нашому місті обирають кращих танцівників України. За словами організаторів Василя Шеремети і Наталії Чашечнікової, на фестиваль завітало 80 колективів, більше 4 000 учасників.
Незмінним головою журі залишається Влад Я́ма — український танцюрист, суддя телевізійних проектів «Танцюють всі» та «Україна має талант», засновник низки танцювальних шкіл, зокрема і в Івано-Франківську. Відомий хореограф Влад Яма поділився з «Вежею» враженнями від цьогорічного конкурсу, розповів про свою танцювальну школу у Франківську та те, як спробував себе у ролі ді-джея.
– Владе, ви щороку обираєте найталановитіших учасників конкурсу-фестивалю «Stanislaviv dance Festival». Які враження від цьогорічного ювілейного фестивалю та, власне, самих конкурсантів?
– Це один з найсильніших фестивалів у нашій країні. Звісно були й слабкі номери, слабкі солісти, як і на кожному фестивалі, як на кожному конкурсі. Це постановки від яких можна отримати не тільки задоволення, але й задуматися над сенсом життя. Кожен виступ дуже глибокий, над ними працювали талановиті постановники та діти з великим танцювальним майбутнім. Є декілька особливих дівчат за якими, я впевнений, спостерігатиму ще не один рік.
– Кого з конкурсу «Stanislaviv dance Festival 2017» можете виокремити?
– Дуже сподабалась сильна танцівниця – Соломія. Такого рівня танці хотілося б бачити на кожному фестивалю та побільше. Також сподобався колектив з постановкою «Амазонки». Взагалі, цьогорічний фестиваль відкрив багато талантів.
– З 2009 року в Івано-Франківську діє танцювальна школа Влада Ями. Чи вдається реалізовувати все задумане, чи задоволені навчанням юних танцівників? Як часто навідуєтеся із майстер-класами до Франківська?
– Взагалі, це була авантюрна пропозиція, на яку я погодився багато років тому. Зараз я дуже щасливий від цього, і жодного разу не шкодував про свій вибір. Тут працює команда, якій я довіряю, є талановиті діти та великі цілі. Приїжджаю декілька разів на рік. Займаюся здебільшого з бальниками, а роботу всіх інших намагаюся коректувати та давати настанови на майбутнє.
– Свого часу вам довелося обирати між юридичною і танцювальною кар’єрами. Ви обрали другий варіант. Чому, на вашу думку, для дітей важливо займатися танцями? Чому батьки мають привести свою дитину до танцювальної зали?
– По-перше, це корисно для здоров’я. По-друге, заняття танцями дають дітям гарний настрій, нових друзів, багато поїздок та море вражень. Найголовніше – це розвиток, зокрема і духовний. У танцювальних колах круто. Я впевнений, хто прийшов – не жаліє.
– Зовсім недавно ви спробували себе у ролі ді-джея і зараз доволі активно займаєтеся цією справою. Розкажіть більше про це захоплення, а також про творчі плани.
– Щодо телевізійних танцювальних проектів, то у мене зараз пауза, але відчуваю, що скоро може з’явитися щось нове у моєму житті. Поки є трішки вільного часу, я намагаюся не тільки їздити у школи та навчати танцівників у Києві, але й працюю ді-джеєм у клубах. Відвідую міста України із своїми виступами.
– Чи поєднуєте свої сети із танцями під час виступів у нічних клубах?
– Обов’язково. Як мінімум, це самба, або джайв. Це живе спілкування з публікою. До речі, кажуть, що в мене це добре виходить.
Сніжана САМАНЧУК
Залишити відповідь