Юрій Літвішко – власник вело-магазинів «МТБ Байк». Свою діяльність Юрій розпочав ще у 2000-му році. 17 років на цьому ринку подарували неабиякий досвід власнику, велосипедному експерту та просто любителю цього виду транспорту. Юрій знається не тільки на самих велосипедах, а на всьому, що з ними пов’язано, від аксесуарів – до фізіологічних особливостей велосипедиста. Підбір велосипеда для клієнта здійснюється виключно в індивідуальному порядку. Тут не ви шукатимете велосипед, а велосипед знайде вас.
При магазині діють майстерні, де надають сервісну допомогу кваліфіковані майстри. Важливо те, що всі представлені товари у магазині від провідних фірм, за вигідними цінами від виробника. Команда «МТБ Байк» активно підтримує різні велозаходи міста, а також розвиває команду молодих спортсменів велосипедистів.
Юрій Літвішко розповів «Вежі» більше про справу свого життя, правильний підбір велосипеда, чому не варто купувати вживані ровера, велосипедні мандрівки, як у Франківську розвивається велосипедне життя та ще багато іншого.
– «МТБ Байк» спеціалізується по продажу та обслуговуванню велосипедів. Які послуги надають у мережі ваших магазинів?
– У нас представлений широкий асортимент фірмових велосипедів, всі необхідні аксесуари та деталі (шолом, окуляри, рукавиці, рами, вилки, гальма, керування, ходова, колеса, захист та багато іншого), надаємо сервісні послуги, а також прокат. Ми обслуговуємо найрізноманітніші велосипеди.
Для комфортного пересування по місту на велосипеді ми маємо багато аксесуарів. Якщо, наприклад, ви придбали велосипед з незручним сидінням чи ручками, то у нас можна підібрати інші, і ми відразу ж їх вмонтуємо. До того ж, важливим фактором у виборі ровера залишаються особливості анатомії жінок та чоловіків. Зважаючи на ці нюанси, ми підбираємо все індивідуально. Для нас важливо, щоб велосипед був покупцю в радість. Якщо людина планує їхати на велосипеді у далеку дорогу, їй необхідний сервісний набір аксесуарів, все це є у наших магазинах. До того ж, якщо ви вирушаєте у подорож машиною, і берете із собою велосипед, вам знадобиться кріплення, тримачі для автомобільної поверхні. Все це ми пропонуємо клієнтам і, до речі, ми надаємо їх у прокат.
– Розкажіть більше про надання сервісної допомоги. Хто займається ремонтом велосипедів?
– Наші механіки відвідують професійні навчання та курси у Києві, а також ми запрошуємо спеціалістів до нас із навчальними тренінгами, для якісної роботи наших майстрів. Час на місці не стоїть, у велосипедній справі з’являється щось нове, тому важливо знати про всі новинки та специфіку роботи для клієнта.
Сьогодні люди намагаються економити на велосипедах, саме тому обирають вживані. Такі велосипеди часто бувають у занедбаному стані. Навіть для придбаного б/у велосипеда потрібно провести сервісний огляд, щоб ним можна було користуватися і отримувати задоволення від їзди. Часто коли люди самотужки намагаються відремонтувати велосипед, навпаки щось ламають. У якому б поганому стані не був велосипед, ми можемо його відновити та підлаштувати індивідуально під велосипедиста.
– Які засоби безпеки рекомендуєте велосипедистам?
– Зважаючи на особливості стилів катання у нас можна підібрати шолом та окуляри. Наш маркетинг працює під всі напрямки. Тішить, що виробники стараються робити продукт, який би ідеально підходив кожному клієнту. У першу чергу я рекомендую придбати шолом на голову, оскільки часто саме через невикористання шолому стається багато травм. У Івано-Франківську бували не тільки травматичні, але й трагічні випадки. Шолом – це перша найнеобхідніша річ, яку потрібно придбати у комплекті з велосипедом. Мені подобається, що зараз дуже багато дітей віком від п’яти до семи років заходячи у магазин, кажуть: «О, шолом!», – і наголошують батькам, що він їм потрібен. Можливо це вплив іноземних мультфільмів, оскільки за кордоном це норма.
– Як допомагаєте обирати велосипед клієнтам?
– Перше питання, яке я ставлю покупцю, це те, де саме він планує кататися (чи це тільки асфальт, чи подорожі, гори, змішані маршрути тощо). Завдяки такому обговоренню, ми знаходимо саме те, що потрібно людині.
Я завжди кажу, що ми продаємо свободу. Велосипед – це свобода. З велосипедом ти можеш поїхати будь-куди, а головне тоді, коли тобі зручно. Мій товариш планує відправитись у подорож вздовж Дунаю, орієнтовно на п’ять днів. А минулого року він проїхав на велосипеді до 700 км, це був Шлях Святого Якова. Він проїхав цей маршрут наодинці, ночував у наметах. Це далека дорога, тому для нас було дуже відповідально підготувати його у цю подорож правильно. Ми забезпечили мандрівника всім необхідним, продумали всі нюанси, які могли трапитися у дорозі та надали все найкомфортніше для їзди.
– Якою сьогодні є цінова політика на велосипеди?
– Зараз вже немає велосипедів по 7 000 гривень. Мінімальна вартість хорошого велосипеда становить від 8 000 до 10 000 гривень.
– Скільки часу служить велосипед?
– Орієнтовна гарантія на велосипед – п’ять років. Саме таку гарантію дають виробники. Звісно, ми знаємо, що наші якісні велосипеди будуть служити набагато довше. Велосипеди я продаю з 2000-го року, за 17 років у цій справі маю добру практику, тому знаю, що фірмовий велосипед ламається дуже рідко. Винятками є механічні пошкодження, падіння абощо. Ризик заводського браку неймовірно низький.
Нещодавно у магазин завітав наш клієнт, котрий 10 років тому придбав у нас велосипед вартістю 500 доларів, а проблема була тільки у заміні передніх та задніх зірок та ланцюга. Ми помітили, що велосипед розклеєний наліпками з участі у різних велофестивалях, тобто людина активно катається. Я вважаю, що це нормально, коли ти купив велосипед за 500 доларів, користувався ним 10 років і тільки тоді сталась незначна поломка.
Велосипеди китайського виробництва мають обмежений ресурс. Є випадки, коли до нас приходять з такими велосипедами, вони ніби нові, але взагалі непридатні для їзди. Нещодавно відбулась така ситуація у нашій майстерні. Ми замінили потрібну деталь, але згодом людина повернулась вже з іншою поломкою. Це продовжувалося доки ми не замінили все можливе у велосипеді. Саме тому я не рекомендую купувати надто дешеві велосипеди.
– Багатьох людей приваблює ціна на крадені велосипеди. Яке ваше ставлення до таких пропозицій на ринку?
– Кожна людина сама вирішує чи купувати їй дорогу річ дешево і без документів, чи ні. Якщо вкрали у когось для вас, то вкрадуть і у вас для когось. Я за те, щоб ми підтримували справжні крамниці, підприємців, котрі сплачують податки. Наш колектив складається з п’яти людей, кожен з яких платить податки, ми орендуємо два приміщення – на все це витрачаємо багато коштів. Люди, котрі привозять нові та дешеві велосипеди без документів, нічого не сплачують і можуть реалізувати товар в Інтернеті.
Мав прикрий досвід, близько року тому наш магазин обікрали. Забрали найдорожчий велосипед, який якраз був моїм. Згодом, він з’явився у продажі на «OLX». Я звернувся до поліції, ми розпочали пошуки, та за короткий час – він зник із сайту. Тому я дуже негативно ставлюся до крадених велосипедів. Мені було дуже шкода свого велосипеда, про який я мріяв п’ять років. Пригадую, що довго не міг його собі дозволити, тому взяв його у кредит. Після крадіжки я ще рік сплачував кредит.
– Знаю, що ви активно підтримуєте велосипедні заходи міста.
– «МТБ Байк» спонсорує вело-команду MTBBIKE SPECIALIZED TEAM. Фінансування здійснюємо з нашого прибутку. Команда складається із семи спортсменів. Ми надаємо таку підтримку завдяки нашим партнерам. Вони дають можливість придбати справжній бойовий апарат для гонок, а не початковий, надають дорогі велосипеди за великими знижками та відтермінуваннями, частково забезпечують формою та захистом. Завдяки цьому, наша команда найкраща у Франківську, навіть виборюємо призові місця на змаганнях всеукраїнського рівня. Уже в квітні два спортсмени поїдуть на етап кубку світу в Хорватію.
Підтримуємо чим можемо різні велосипедні конкурси: надаємо сертифікатати, призи та свою підтримку. Для учасників завжди головне – увага. Ми відкриті для молоді, готові обговорювати їхні потреби і долучитися до допомоги. Цим хочемо активніше впроваджувати велосипедне життя у місті. Як меценати ми відкриті для різних фестивалів та конкурсів, для того, щоб підтримати молодих хлопців, котрі будуть розвивати це надалі.
– Які саме документи мають бути на велосипед, та як дізнатись, що вони достовірні?
– Це документи з технічною інформацією про велосипед. Там прописаний серійний номер рами. Беручи до уваги назву компанії, яка випустила велосипед, назву моделі та серійний номер – все це разом складає унікальний код велосипеда. Велосипеди, які ми продаємо у крамницях, обов’язково легалізовуємо. До того ж, потрібно зберігати чеки від покупки. Якщо у вас вкрадуть велосипед, цей «паспорт» буде основою для доведення вашого права.
– Яка категорія людей найчастіше купує велосипеди?
– Здебільшого, купують хлопці віком від 20-ти до 30-ти років, з метою фізкультури, покататися у вихідний день. Помітив тенденцію, що зараз все більше за велосипедами приходять сім’ями. Ми приділяємо особливу увагу жіночому відділенню. Дослідження маркетологів не стоять на місці, зараз дійшли висновку, що жіночі велосипеди мають бути іншої геометрії, аніж чоловічі. Він має бути нижчим та коротшим, зважаючи на фізіологічні особливості.
– Якщо людина придбала велосипед, а через декілька днів зрозуміла, що він некомфортний, що робити в такому випадку?
– Покупець може повернути будь-яку куплену річ протягом 14-ти днів з моменту придбання. Але при виборі велосипеда, ми намагаємось підшукати саме те, що потрібно покупцю. Працюємо так, щоб людина була повністю задоволена вибором. Навіть, якщо із широкого асортименту немає потрібного, ми можемо замовити те, що цікавить.
– Ви даєте велосипеди в оренду?
– Наразі існує проблема з орендою, оскільки важко визначити заставу. Не кожен може залишити 3 000 чи 4 000 гривень під заставу, а паспорт України заборонено брати. У минулому році декілька орендованих велосипедів не повернули, подарували нам фальшиві паспорти. Тому зараз працюємо над системою правильного оформлення договору. Найчастіше послугою оренди користуються туристи, котрі хочуть побачити місто.
– Чи рекомендуєте ви франківціям пересідати на велосипеди?
– Звичайно, я всім хочу порадити їздити на велосипедах, не тому, що я їх продаю, а тому, що це дуже корисно. Велосипед впливає на загальне самопочуття, здоров’я та настрій. Один мій знайомий, катаючись на велосипеді похудав на 45 кг. Коли він тільки сів на велосипед, його вага була 160 кг. Зараз він продовжує такий режим, хоче досягти цифри на вагах менше ста. Ми підібрали для нього відповідний велосипед, зважаючи на велику вагу. Велосипед дозволяє тримати себе в тонусі, до того ж, дарує цікаві подорожі, навіть довкола міста (ліс, річка, гори).
– Чому саме велосипеди? Чому ви почали займатися цією справою?
– Вони дуже красиві. Колись ми із сестрою їздили в Польщу, звідти возили дитячі візочки, одяг та інші речі… Якось у Перемишлі я зайшов у магазин, де були гірські велосипеди, і на момент я, як мала дитина, зупинився і просто дивився на ці велосипеди. Вони всі були дуже красиві. Тоді я не міг собі уявити, що це буде моя робота, моє життя. Мені дуже захотілось привезти до Франківська таких красенів. Тоді веломагазинів зовсім не було, тільки на ринку можна було знайти декілька старих велосипедів. Сьогодні велосипедний ринок у Івано-Франківську ще формується. Важливо працювати правильно, головне – думати про покупців.
Довідка:
«МТБ Байк» – спеціалізований магазин з обслуговування та продажу велосипедів. Тут широкий асортимент велосипедів провідних фірм та за найбільш вигідними цінами. Гарантійне та після гарантійне обслуговування, ремонт велосипедів будь-якої складності. Широкий асортимент деталей та аксесуарів. Вигідний прокат велосипедів для відпочинку.
Інформація на правах реклами.
Залишити відповідь