Краса карпатських водоспадів не відкривається кожному, вона полохлива і гідна того, щоб заради неї йшли на подвиги та вирушали у довгі подорожі. Деякі водоспади ховаються у гірських селах, маленьких містечках. Деякі забираються високо в гори і для того, щоб ними помилуватися, потрібно пройти не один кілометр, до того ж постійно долаючи висоту.
Здебільшого, туристам відомі такі назви, як: Гук, Пробій, Шипіт. На їх світлини можна натрапити на всіх просторах інтернету – від Вікіпедії до особистих сторінок соц. мереж. Але не всім відомо, що найти будь-який невідомий водоспад простіше, ніж здається. І нехай він невеликих розмірів і скоріш за все немає назви, але нічим не гірший від своїх відомих “родичів”.
Мінуси: Вам доведетсья навмання прогулятись вдзовж гірських річок, проїхати або пройти не один десяток кілометрів, оскільки точних координат ви не маєте.
Плюси: 90% гарантії, що знайдене вами місце – безлюдне. Щоб зробити гарну світлину вам не доведеться стояти в черзі туристів, вам ніхто не заважатиме.
Що треба для цікавої фотосвітлини та як її зробити.
1. Наявність фотоапарата та оптики.
Гадаю, тут все зрозуміло. Ми не зупинятимемся детально на питанні “Дзеркальний чи цифровий?”. В нашому випадку ми використовували дзеркальний фотоапарат Canon 600D та лінзу Canon EF 50mm f/1.8 STM.
2. Фільтри.
Звичайно, можна робити фотографію і без них. Але тоді ви будете залежні від погодніх умов та часу доби. Чому? Зрозумієте далі.
Ми використовували ND8 та CPL-фільтри.
CPL (Круговий поляризаційний фільтр) є одним з найважливіших фільтрів в арсеналі фотографа-пейзажиста: він дозволяє відсікати зайвий поляризоване світло, збільшуючи колірну насиченість сцени і приглушити небажані віддзеркалення, і його ефект неможливо відтворити при цифровій обробці фото.
ND-фільтри (Neutral-density), або просто нейтральні фільтри використовуються для того, щоб поглинати світло, яке проходить крізь них , не впливаючи на передачу кольору. Така властивість нейтральних фільтрів дозволяє збільшити час експозиції. Простіше кажучи – затемняють картинку.
3. Секрет фотографії.
- Секрет в тому, щоб витримка була якомога довшою. В сонячний день досягти цього простим закриттям діафрагми не достатьо, тому ми використаємо фільтри.
- Максимально закрити діафрагму. Це дозволить зберегти більшість об’єктів чіткими, а також збільшити час витримки.
- Значення ISO поставити мінімальним. Для даного фотоапарата це значення 100.
- Переключіть фотоапарат у режим “Таймер”. Це робиться для того, щоб уникнути будь-якої тряски.
- Зафіксуйте фотоапарат в нерухомій позиції. – Яким би ви не були професіоналом, але втримати в руках фотоапарат нерухомо навіть 2 сек ви не зможете. Ідеально для цього підійде штатив. В нашому випадку ви поклати фотоапарат на камінь. Штатив не завжди дозволяє опустити його низько до землі.
- Виставте значення витримки більше 2 сек. Дана порада більше інтуїтивна. Вона не догмат, якому треба слідувати, так як все залежить від багатьох факторів: освітлення, швидкість руху потоку води, інтенсивність ND-фільтра і так далі. В нашому випадку ми експерементували з витримкою – від 2 до 30 сек.
- Обробіть фотографію в редакторі. Це не є обов’язковим, але значно покращить якість картинки. ВАЖЛИВО: Під обробкою маємо наувазі виправлення балансу білого, корегування тонів, насиченості і т.д.т.п. “Розмивати” водоспад у фотошопі ми не рекомендуємо. Це тільки погіршить фото.
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4659.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/001.jpg]
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4652-1.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4652.jpg]
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4649-1.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4649.jpg]
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4651-1.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4651.jpg]
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4660.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4660-1.jpg]
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4650-1.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4650.jpg]
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4658-1.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4658.jpg]
[bais_before_after before_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4653-1.jpg after_image=http://www.vezha.org/wp-content/uploads/2017/07/IMG_4653.jpg]
Експерементуйте і буде вам щастя!
Фото: Олександр ЛИТВИНЕНКО.
Залишити відповідь