Український гурт отримав престижну американську музичну премію

Український гурт ATMASFERA здобув престижну Американську премію RoundGlass Music Awards 2018 в номінації «Гурт Року». Серед відомих колективів зі всього світу, українці вибороли першість. Ця нагорода визначає найбільш прогресивних виконавців, музика яких змінює світ на краще.

Закрита церемонія нагородження відбувалася в Нью-Йорку 26 січня 2018 року. Колектив на церемонії був представлений з піснею «На глибині» («In the Depth») в трьох номінаціях – «Пісня року», «Гурт року» та «Найкраще музичне відео». За право називатись кращими разом з ATMASFERA боролись 72 колективи з  багатьох країн світу.

В своїй музиці ATMASFERA поєднує інструменти з усього світу, етнічні мотиви з сучасним звучанням, а мова більшості пісень – це санскрит та тексти древніх мантр. Останній часом гурт можна частіше почути на закордонних концертних майданчиках, ніж в Україні. Колектив з концертами відвідав Англію, Німеччину, Норвегію, Швецію, Данію, Бельгію, Монако, Чехію, Словакію. Литву, Словенію, Польшу,Індонезію та Казахстан. Однак, за словами музикантів, вони зараз активно готуються до туру містами України і зовсім скоро їхню музику можна буде почути у Львові, Києві, Запоріжжі та Одесі.

Вокалістки гурту ATMASFERA Ямуна та Калінді розповіли про те, як несподівано отримали світову премію, про зйомки кліпу у двох країнах, чому так багато часу проводять в Норвегії, та як до унікальної музики ставляться українці.

– Як ваш гурт став номінантом на премію “RoundGlass”?

– Все починалося з того, що ми вирішили зняти кліп на пісню “На глибині”. Коли ми зняли кліп, його помітив організатор кінофестивалю в Рівному, де кліп став номінантом, а далі й отримав премію. Організатор цього фестивалю, Віктор Булига, подав на фестиваль “Round Glass” кандидатури всіх своїх переможців. Там було три тисячі учасників з різних країн. Переможців обирали шляхом голосування та журі. Ми були у кількох номінаціях: “Найкраще відео року”, “Найкраща пісня” та “Гурт року”. Проте, ми думали, що нас номінували тільки на “Відео року”, оскільки все почалось з ролику. За нас голосували. Ми також просили наших фанів та друзів голосувати за нас. Вже коли підходив час до вручення, до Гала-концерту, ми подумали, що було б добре, як би нас хтось представляв там, оскільки ми особисто не зможемо бути присутніми. Організатори “Round Glass” відповіли нам, що якщо є кому – то можуть представити. Оскільки в нас живуть хороші знайомі в Нью-Йорку, вони і представили нас з промовою, яку ми написали. Та ми не очікували на перемогу! Вже в час вручення, як нам розповідає знайома, її звуть Джой, що вона була до озвучення останніх номінацій і розуміла, що нас не назвали ще. Вона думала, що ATMASFERA нічого не отримує. Але нас оголосили останніми, премія була наша! Вона вийшла і прочитала промову від нас.

– Чи не шкодували, що особисто не вдалось отримати премію?

– Насправді шкодували, та ми просто не очікували щось отримати. А в Нью-Йорк летіти не дешево. А зараз, звісно, шкодуємо, що там не побували. Хотілось би познайомитись з усіма музикантами. Можливо в наступному році поїдемо.

–  Розкажіть більше про кліп на “На глибині”. 

– Спочатку ми думали, що все зніматимемо в Норвегії. Пісня досить глибока і дуже хотілося б зробити кліп такий не банальний, глибокий, щоб передати суть цієї пісні. В пісні йдеться про те, як важливо мати всередині гармонію, тепло та щастя. Найцінніше, коли ми можемо зберігати щастя, незважаючи на те, що відбувається ззовні. Насправді для нас було складно передати сенс пісні у кліпі. Тому ми придумали історію, героя, його внутрішні пошуки. Він виїжджає із свого звичного простору і мандрує горами, лісами, намагається зайти на глибину, побути із самим собою і зрозуміти, що дійсно важливе. На початку думали, що весь кліп зніматимемо в Норвегії, але ми не до кінця були задоволені наробками. Тому прийняли рішення дознімати кліп в Україні, в Карпатах. Це була вже сильна зима, -20 градусів. Ми поїхали на Драгобрат. Виїхавши на верхівку гори, зрозуміли, що там ще холодніше! А нам потрібно було зняти верхній одяг, шапки та рукавиці. Буквально 5 хвилин – і ти вже наче бурулька. На Драгобраті були найбільші випробування. Знімали тільки півгодинки, а далі нам довелося їхати вниз через сильний мороз. Та незважаючи на це, нам вистачило цих зйомок, цих кадрів, щоб змонтувати і зробити те, що ми задумали. З іншого боку раді, що зйомки також відбулись і в Україні. Цим відеороликом ми показуємо, що не сильно відрізняється природа Норвегії та України.

– Як створюються ваші нові композиції та відеоролики? 

– Ми постійно проводимо репетиції, творчий процес у нас не припиняється. Ми щодня щось творимо. У нас немає сталого плану, наприклад, що кожного місяця у нас має вийти відеокліп чи пісня. Звичайно є моменти, що нас надихають. Ми дуже багато подорожуємо: весною, влітку, восени. Саме в ці моменти назбирується багато вражень. Ми стараємось заходити в різні музичні магазини в Норвегії. Там у нас є улюблений магазин з інструменти зі всього світу, він нестандартний. Ми знайшли там нашу арфочку! Коли я взяла її в руки і почала грати, до мене прийшов мотив пісні «На глибині». Це нас надихнуло створити таку пісню.

Я думаю, що сама лірика, самі слова приходять від нашого способу життя. Ми займаємося медитацією, йогою і це дуже сильно впливає на нашу свідомість, дає багато цікавих ідей, якими хочеться ділитися. Вже більше 15-ти років ми практикуємо йогу, медитацію і це дуже змінює хід думок та викликає бажання допомагати, служити людям та світу. Багато творчих ідей народжується під час медитації.

– Чому Норвегія?

– У нас там працюють менеджери і так склалось, що в цій країні нам організовують концерти. Тому ми часто туди їздимо. Норвегія нам близька. Люди там холодні та закриті, але вони дуже глибокі. Їдучи на концерти ти очікуєш, що тебе тепло прийматимуть, будуть аплодувати, а люди – холодні. І коли ти граєш і не розумієш їм подобається, чи ні. Тоді починаєш теж “сходити на глибину” і розуміти, що потрібно просто віддавати нічого від них не очікуючи, тому що у них така реакція. Насправді, вони дуже вдячні.  А ще там заворожлива природа. Є магія у тих горах, маленьких водоспадиках, в освітленні, воно там інше, аніж в Україні. Це полярна частина, тому сонце завжди по-іншому світить, так тепло і м’яко. До речі, якраз для зйомок те, що треба.

– Чи плануєте тур Україною?

Ми плануємо весняний тур. Це будуть кілька міст: Київ, Львів, Запоріжжя, Вінниця, можливо Одеса.

– Чи бачите ви зміни у сприйнятті українців до альтернативної, унікальної музики?

– Після революції, ми побачили, що відбувся творчий сплеск. Україна – талановита нація, тут дуже багато хороших музикантів, творчих людей. Люди намагаються розвиватися. Ми бачимо, що в країні дуже багато цікавих музичних гуртів та якісної музики. У людей сьогодні великий доступ до інформації, тому якщо колись тільки телебачення демонструвало людям музичні доробки, а зараз кожен може вибрати, що йому слухати, що впускати у свою свідомість. Це змінює та розвиває смаки. Загалом, ми бачимо, що люди в Україні мають смак до унікальної музики і це дуже радує.

– Розкажіть про свою аудиторію.

До нас приходять люди, котрі притягуються чимось духовним, такою музикою, яку граємо ми. Наша музика не є попсовою, вона має глибоку ідею, духовність, тому на концерти приходять багато людей, вони хочуть переживати певний експірієнс, а не просто розважатися.

Сніжана САМАНЧУК

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *