День вуличної музики вп’яте пройшов у Івано-Франківську. Ми відвідали локацію “Залізничні. Джем”. Історія залізничних стартує в серпні 2017-го, коли в рамках “Сеансу Міського Сканування” відбулась музична імпровізація. Частина тієї команди вирішила знову зібратися для виступу. Кореспонденти “Вежі” розпитали музикувальників про незвичні інструменти, які вони використовують під час джему.
Ніярє
Дівчина родом з Криму, приїхала на подію з Києва. З собою учасниця джему взяла дойру. На вулиці прохолодно. Ніярє шукає запальничку, щоб прогріти дойру. Цей ударний музичний інструмент складається з натягнутої козячої шкіри. Має специфічний запах. Звук видобувається ударами 4 пальців обох рук і долонь по мембрані.
«Дойра – це узбецький національний інструмент. Якщо брати кримськотатарський аналог, то вона мала б бути більша, називалась би — дарє. Там немає металевих монет. Ця дойра — подарунок моєму тату з Узбекистану. Ще є така традиція, коли дівчата танцюють з дарє. Це дуже красиво.»
[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”83642,83643″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
PHYSALISOVI
Учасники формації PHYSALISOVI – Дмитро Долгіх та Іванка Шкварок мають з собою такі незвичні інструменти: піаніку, металофон, картонну коробку. Піаніка або мелодика – це духове піаніно. Дмитро припускає, що його придумали джазмени, бо для них дуже важлива духова механіка. Металофон – мініатюрний ксилофон, що навіює музиканту образ дива або потойбіччя.
«А взагалі, використовуємо все, що під руку попадеться. Сьогодні ми брали коробку з-під віскі. Я на ній граю вже років 4. От в Києві на кількох концертах відіграв. Класна перкусія. Ти просто з одного боку стукаєш лівою рукою там, де воно відкрите – виходить бочка, а кришкою підстукуєш. Отака перкусія.» – додає Дмитро.
[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”83653,83652″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
Валентин
Координатор локації — Валентин Перуз розповідає про початок джемів “Залізничних. Музичних” на станції Бистриця, ще влітку. Сьогоднішній виступ це імпровізація, деякі музиканти бачать одне одного вперше.
“Тут немає чіткого складу учасників, завчених композицій і претензії на професійність. Кожен з нас звідкись приїхав, кудись ще поїде, кудись неодмінно повертатиметься. Ми всі Залізничні.”– підсумовує організатор.
Валентин взяв з собою на джем такі незвичні інструменти: окарину, whistle, ковбел.
«Це просто свистулька. Я її так називаю. Хтось каже пташечка або окарина. Мені її подарували. Там по-суті дві дирочки. Ти зажимаєш їх. Можеш не зажимати. Можеш зажимати одну, можеш дві. Ще є ірландська — whistle. Тут 6 дирочок, трохи складніша. Ковбел вішається на барабанну установку, але часто грають просто тримаючи в руках, глушачи при цьому звук, якщо треба. Мені дуже подобається як ковбели застосовували Talking Heads і я вирішив, що варто собі дістати один для джему.»
[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”83691,83692″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
Роман
Музикант грав у гуртах Сеанс 11, DRUMТИАТР. Має власний проект Есоtone. На джемі музикує на піаніці, яка добре поєднується з перкусією, скрипкою, та іншими акустичними інструментами.
«Мелодика або піаніка – дуже зручний інструмент, якщо ти любиш фортепіано і мандрувати. Правда його звучання більше подібне на губну гармошку чи акордеон. Мелодику завжди можна взяти з собою і пограти коли є настрій. Люблю грати на мелодиці із трубкою, тоді на цьому маленькому клавішному інструменті можна грати обома руками, в результаті видобувати з нього значно більше, ніж просто мелодичну лінію.»
[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”83659″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
Антон
Хлопець часто грає з друзями у сквері Міцкевича. Подобається вистукувати народні мотиви.
«У мене такий інструмент сьогодні – джембе, бо з ним можна грати в будь-якому місці, де захочеш. Я на ньому граю рік. Відтоді, як мені його мої дружбани віддали, бо сказали, що в мене є талант. Я взяв у них спробувати – захопився. Тоді сказали, що бери, нам він не потрібен. Отак і почав.»
[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”83665″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
Андрій
Діджей, музикант, учасник команди drum pads 24 в Україні. Офіційний представник цього додатку. Цим інструментом можна грати не знаючи нот, просто відчуваючи ритм.
«Він складає собою набір педів. Тобто формат 3 на 4. Загальна кількість клавіш 12 штук. На кожному з педів розміщений якийсь певний звук. Це може бути удар барабана, хлопок руками, вокал, чи якийсь акустичний інструмент – гітара, бас-гітара. І все це компонується в такий sample pack. Потім з допомогою цього я створюю вже музичні композиції.»
[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”83661,83662″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
Наталка КУРСИК
Залишити відповідь