Експерти розповіли про розробку української системи географічних зазначень (ВІДЕО)

Овеча бриндза – як ідентифікатор гуцульського етносу. В Україні впроваджують географічні зазначення ЄС. Це – назви, що ідентифікують товар із місцем його походження. Та перетворюють його в об’єкт інтелектуальної власності. Підписавши угоду про асоціацію, пояснюють маркетологи, Україна і Європейський Союз зобов’язалися захищати географічні зазначення одне одного. Та поки у ЄС зареєстрували понад 3,5 тисячі таких пунктів, в Україні лише почали впроваджувати відповідну систему. І перший український харчовий продукт, який зареєструють як географічне зазначення, виробляють на Прикарпатті.

Для того, аби зареєструвати продукт як географічне зазначення, він має бути впізнаваним. Та виготовлятися не менше 3-х десятиліть, кажуть представники проекту ЄС. Географічне зазначення, на відміну від торгової марки, присвоюється товару довічно. І може бути скасоване, якщо продукт не виробляється понад 7 років. Та поки воно діє, виробники не мають права відходити від автентичного «рецепту».

Заявка на визнання гуцульської овечої бриндзи географічним зазначенням уже подана, відзначають фахівці. Упродовж півроку триватиме процедура заперечення. Якщо фактів проти такого твердження не буде, уже восени бриндза офіційно стане інтелектуальною власністю гуцулів.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *