Холодна пора року – час для теплих напоїв та романтичних фільмів. Але буденна реальність заставляє нас одягати на себе якомога більше одягу і попри холодну погоду йти на роботу. Тож як зігрітись в таку прохолодну пору? Ми підготували декілька порад для справжніх мерзляків.
Теплі напої
Глінтвейн, чай з лимоном, какао та гарячий шоколад. Зазвичай саме цими напоями звикли зігріватись взимку. Проте, є ще декілька простих у приготуванні, але дуже помічних в морозяну погоду, зігріваючих напоїв.
Журавлинний пунш
Ягода-журавель містить велику кількість вітаміну С і її користь давно доведена лікарями. Може лікувати симптоми простуди, знижує ризик серцево-судинних захворювань. Свіжа чи сушена журавлина може стати у пригоді для чаю, пуншу чи інших зігріваючих напоїв. Легкий у приготуванні журавлиний пунш зігріє у найпрохолоднішу пору.
Для приготування такого напою необхідно взяти 1,5 літри води та склянку перетертих ягід журавлини. Цю суміш варто довести до кипіння. Потримати 7 хв на вогні, процідити і додати пів склянки цукру. Морс готовий! У склянку з теплим морсом додаємо сироп з бузини та сік часточки лайма. Цей напій можна прикрасити за бажанням: ягодами, кусочками цитрусових тощо.
Непальський чай масала
Індійський напій, що готується з чаю, молока та пахучих трав. Пізніше, ним часто пригощали альпіністів, які піднімались на Еверест. Не потрібно бути непольським монахом, щоб приготувати чай масала в домашніх умовах. Рецепт досить простий.
Молоко потрібно закип’ятити, потім варто долити окропу і додати міцного чорного чаю. Наступним кроком є додавання спецій: щіпочку коріандру, кардамону, гвоздики, кориці, чорного перцю, мускатного горіха, тертого сухого імбиру і солі. Смак такого чаю є досить незвичним, тому і цей напій не всім подобається з першого ковтка. Але його цінні властивості тонізують ваш стан та зігріють у холодний день.
Обліпиховий чай
Обліпиха – дуже корисна лікарська рослина. Корисна обліпиха своїм високим вмістом вітамінів, мінералів, антиоксидантів, білків і клітковини. Вітаміну С в ній в 9-12 разів більше, ніж в цитрусових. Необхідно подрібнити ягідки обліпихи, залити окропом і додати заварку чаю, залишити настоятись 7 хв. Додати меду, кориці та інших прянощів за смаком.
Щоб не мерзнути в ноги!
Найшвидше, напевне, в холодну пору мерзнуть ноги. І коли людина відчуває прохолоду в ногах, то і таке відчуття поширюється по всьому організму. Прислухавшись до народного прислів’я: “Бережіть ноги в теплі, а голову – в холоді” – варто утеплюватись. Відкриваємо вам секрет, як економно це зробити зі своїм взуттям у холодну зиму.
Для цього необхідно взяти тепловідбивач (фольговий), його можна легко знайти у будь-якому будівельному магазині. Прикладіть устілку зі свого взуття до аркуша тепловідбивача і виріжте. Отриману устілку поставте у своє взуття під стандартну. Це допоможе утримати тепло у взутті і не мерзнути ніжкам при холодній погоді.
Правильно харчуйтеся
Зимове харчування має бути багатшим на жири, білки та вуглеводи, аніж літнє. Але не варто засідати на жирні страви, м’ясо, а збільшити споживання молочних продуктів. Гарячі супи добряче зігріють взимку. Всі сезонні овочі згодяться для цієї страви, а хто полюбляє ситніші супи, то варто додати локшину чи гриби. Окрім фруктів, важливо вживати і сухофрукти, а особливо тоді, коли хочеться чогось солодкого. А гострі приправи, такі як чилі, чорний перець і сушений часник, – це природні антибіотики. Знищать віруси і шкідливі мікроорганізми.
чорний шоколад в боротьбі із холодом
Якщо ви дуже змерзли очікуючи свій “пижик”, або ж під час прогулянки, то негайно з’їжте шматочок чорного шоколаду. Секрет в тому, що шоколад допоможе підтримати нормальну температуру тіла. Головне не зловживати цим смаколиком.
Читайте: Куточки кінотеатру, куди не ступає нога пересічного глядача (ФОТО)
Христина Ткачук
Залишити відповідь