Чи варто купувати китайські товари?

Однією з найважливіших новин минулого року можна назвати пропозицію Китаю про створення зони вільної торгівлі з Україною. Ця пропозиція, яку озвучив посол КНР Ду Вей, дуже швидко зникла з поля зору – гучних новин у 2016 вистачає. Проте, значення цієї пропозиції важко переоцінити. Китай – країна, яка друга за величиною у світовій економіці, тому лібералізація торгівлі з цією країною може істотно змінити всю українську економіку.
 
За даними МЕРТ, станом на минулий рік Китай посів друге місце у світі за обсягом товарообігу з Україною. А за підсумками першого півріччя товарообіг зріс на 0,8% – до $4,3 млрд. Втім, основна частина цього товарообігу – китайський імпорт. Натомість український експорт у Китай зменшився на 26,7%, до $1,4 млрд.
 
DSC_9041
 
Україна – країна з експортно-орієнтованою економікою. А отже, чим більше ринків збуту вона має, тим більш захищеною вона може почуватися і тим міцнішою стає. Географічна диверсифікація українського експорту бажає кращого. Якщо ще п’ять років тому, близько 30% продавалося на ринку РФ, а 25% – на ринку ЄС, то за останні кілька років відбулися істотні зміни. Зараз 40% наших експортних потоків реалізуються в ЄС і менше 10% – у РФ.
 
Така висока частка концентрації на одному ринку (навіть якщо він суперцивілізований і розвинений) небезпечна. Фактично, країна стає «заручником» і «вішає» на себе ризики, які контролювати просто не може і які виникають тільки в одному місці. Експорт треба відновлювати. І Китай може бути дуже непоганою перспективою.
 
Над співпрацею з Китаєм вже давно розмірковують представники Торгово-Промислових палат України. Ось, що думає про це віце-президент Львівської Торгово-Промислової Палати Володимир Корунд:
 

 
У червні цього року представники торгової компанії з Китаю планують провести велику міжнародну виставку China HomeLife Show 2017 в Польщі. Для узгодження деталей виставки 13 січня цього року Президент Варшавської Торгової Палати Ришард Марцинчак ініціював і разом з Головою Правління Асоціації польських медіа Мареком Трачеком провів організаційну зустріч з китайською делегацією на чолі із головою правління компанії Меорієнт Біну Пілаєм. У зустрічі взяли участь Міністр Розвитку Польщі Пан Єжи Квєціньський і Пані Віце-Міністр Розвитку Міністерства Закордонних Справ Польщі Івона Воїцка-Жулавська. Обидвоє підкреслили важливість співробітництва між країнами нашого регіону і Китаю. «Більш тісні зв’язки з іншими країнами Вишеградської четвірки, а також з Китаєм, в даний час є пріоритетним завданням для польського уряду, і такі події, як China HomeLife Show і China MACHINEX тільки допомагають у досягненні поставлених цілей», – зауважила пані Івона.
 
Також на зустрічі були присутні представники Посольств і Торгових Палат з 14 країн Східної Європи. Серед великої кількості іменитих гостей були присутні також Пані Ліу Ліюань з Посольства Китаю, представники Варшавської Торгової Палати, Агенції Розвитку і Уряду Маршальського Maзовецького Воєводства. Учасники зустрічі висловили думку про те, що ставлення до якості існуючих сьогодні на ринку України і Польщі китайських товарів є неоднозначним. Натомість, якість товарів, які будуть представлені на виставці China HomeLife Show 2017, буде відповідати європейським споживчим стандартам. «20% світового імпорту є протестовані продукти з Китаю. Завдяки виставці ми хочемо показати, що з точки зору якості товари китайських виробників можуть конкурувати з Європою», – підкреслив Біну Піллаі, головний операційний директор Meorient International Exhibition. Ми хочемо, щоб покупці знайшли на ярмарку саме те, що вони шукають.
 
Пряма мова: Марек Трачик – Голова Правління Асоціації польських медіа.
 


 
Варшавська Торгова Палата спільно з Асоціацією польських медіа і редакції “TTG”, від імені організаторів “Meorient International Exibition” запрошує на IV виставку China Ноmelife Show. Триденна виставка відбудеться 6-8 червня 2017 року в “Ptak Warsaw Expo” в Надажіне, що неподалік Варшави.
 

Ця виставка є унікальною в галузі торгівлі тим, що охоплює Центральну і Східну Європу і збирає рекордну кількість закордонних учасників. Очікується приїзд 1200 підприємців з Китаю і велика кількість запрошених бізнесменів з 13-ти країн регіону – України, Білорусі, Хорватії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Румунії, Словаччини, Словенії , Угорщини. Польську продукцію представлятимуть близько 7000 фірм.

 


 
Для українських, польських та інших закордонних підприємців, зацікавлених в торгівлі з Китаєм, організатори виставки пропонують програму “Hosted Buyers”. Вона забезпечує ряд переваг, у тому числі можливість безкоштовних ділових зустрічей з постачальниками і консультацій з експертами. Близько 4000 бізнесменів програма “Hosted Buyers” забезпечить житлом під час виставки.
 
Програмою виставки передбачені семінари, лекції про можливість співпраці з Китаєм. Дискусії, презентації, майстер-класи і обговорення будуть зорієнтовані на економічних взаємовідносинах, фінансових, юридичних та організаційних аспектах проведення бізнесу з партнерами з Китаю. Також буде розглянута тема соціально-культурного співробітництва.
 
На виставці China Ноmelife Show 2017 Китай представить товари наступних напрямків: одяг і текстиль, електроніка і оснащення для житла, кухня і ванна, а також меблі, освітлення, аксесуари. Крім того, вдруге у рамках виставки буде проходити “China Machinex”, де будуть представлені машини і обладнання в різних категоріях: машини для виробництва виробів з штучних матеріалів, машини для переробки продуктів і упакування, будівельна техніка, електричне обладнання та інструменти. Особлива увага буде направлена на презентацію обладнання для виробництва нових видів відновлюваної енергії.
 
Для українських підприємців участь у виставці буде чудовою можливістю розпочати плідну співпрацю в галузі міжнародної торгівлі та співробітництва.
 
Олена ТРЕТЯК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *