Ніщо так не викликає депресію, як робота в теплі літні дні. Коли виконуєш буденні завдання, а думками торкаєшся теплого моря чи піднімаєшся на найкрасивішу гору. Таке траплялось чи не у кожного. Тож як зберегти свою продуктивність не зважаючи ні на що? Своїми секретами поділились активні іванофранківці, які точно знають, як розвантажити себе.
Олена Третяк
Директорка Телерадіокомпанії “Вежа”
“Влітку буває важко зосередитися, особливо, коли гарна погода. Вона ніби нашіптує: “Геть з того задушливого офісу”. Я знаю про цю небезпеку, тому наприкінці робочого дня складаю план на завтра, але він має бути реальний. Такий, щоб не дуже себе навантажувати, але в той же час знати, що це потрібно обов’язково зробити. Не потрібно допускати жодних відмовок та зміни пунктів плану. В обід завжди виходжу на повітря, незважаючи на погоду. Набираю свіжих відчуттів, запахів, спілкуюся із знайомими. Деколи достатньо пари випадкових фраз, щоб народилася свіжа ідея.
Влітку я кожного ранку перед роботою гуляю з песиком навколо озера. Таким чином видовжую собі відчуття літнього дня.
Чого не раджу, так це мріяти про відпуску на роботі – і робота не робиться, як слід, і роздратування може з’явитися: чому це моря й гори там без мене живуть, а я мушу сидіти тут“.
Макс Застава
Редактор сайту Galka.if.ua
“В мене продуктивності хоч відбавляй. Гріх скаржитися, бо за карантин відпочив на місяці вперед. Робота – роботою, але, будьмо відвертими, сидів на п’ятій точці рівно, тим самим рятуючи світ від хвороби. Але, звичайно, не вистачало поїздок за кордон. За останні чотири роки я відвідав близько 50 країн й вперше сталося так, що за понад шість місяців далі західної України нікуди не виїжджав. Час “заточення” пішов на користь, бо, соромно визнавати, з рідною Україною я на “Ви”. Тож з друзями об’їздив навколишні села Івано-Франківська й вперше побував в Тернополі. Звідси й порада №1: треба мандрувати рідною землею, адже ніщо так не надихає й не додає сил, як мандри, а тут ще й карантин. До того ж, наш край багатий мальовничою природою – куди не поїдь, всюди гарно. Й не обов’язково мати автівку, бо згодиться й велосипед. Аби погода була хороша.
Порада №2: не треба пробувати зробити щось надзвичайне, адже можна почати з буденних справ. До прикладу, я ніколи в житті не садив картоплю, бо завжди жив у місті та й ніхто з родичів/друзів не кликав на допомогу. Побачивши пости в Фейсбуці, як люди хизуються своїми “картопляними” здобутками, вирішив випробувати на собі трішки сільського життя. Напросився до друга, в якого є вільна земля й спробував посадити бульбу. Ніби вийшло. Якщо не виросте – не біда, бо новий досвід вже отримано. Це надихнуло.
Порада №3: книжки й цікаві блоги на ютубі. Це було дуже актуально, коли погода не тішить. Перечитав виробничі романи Артура Гейлі “Аеропорт” і “Готель”, а ще чудове поєднання теми гумору, мандрів й мемуарів “Прогулянка лісами” Білла Брайсона. Крім того, передивився десятки годин тревел-блогів на ютубі. Особливо прикольно спостерігати за пригодами людей в місцях, в яких сам колись побував.Ось так влаштував собі віртуальні мандри.
Насправді, є безліч способів відволіктися від думок про відпустку. Проблема в людях: поки одні реально знаходить для себе цікаві заняття й загалом переваги в ситуації з карантином, інші тільки й нарікають про те, як все погано”.
Василина Бантуш
Менеджерка з комунікацій
“Працюю у сфері, де потрібно постійно генерувати нові креативні ідеї, інформаційні приводи, дотримуватись дедлайнів і створювати гідний текстовий/фото/відеоконтент. Часто у режимі нон-стоп. Тому продуктивність має бути на високому рівні завжди –незалежно від пори року. Для цього стараюсь завжди знаходити час для відпочинку та емоційного перезавантаження – подорожувати, гуляти на свіжому повітрі, не відмовляти собі у маленьких радощах, багато читати, малювати, наспівувати улюблені пісні, дарувати усмішки та робити добрі вчинки.
Літо – це не лише дата в календарі чи погода, а й той чи інший стан Ваших думок і прагнень!”
Свою продуктивність можна і треба корегувати. А це не так складно, адже достатньо дослухатись до популярних технік.
Насамперед, не варто концентруватись на декількох завданнях одночасно. Краще виконувати одну роботу від початку і до кінця, а вже тоді переходити до іншого завдання. В протилежному випадку неможливо досягти очікуваних результатів.
Не навантажуйте себе зайвою інформацією. Листи, беззмістовні повідомлення, пости в соціальних мережах атакують вашу зосередженість на роботі. Необхідно менше приділяти увагу зайвій інформації, і продуктивність покращиться.
Існує правило 20/80. Тобто 20% зусиль приносять 80% результату. І навпаки: 80% зусиль дають 20% результату. Тому обирайте самі, як виконувати свою роботу.
Золоте правило продуктивного дня – список важливих справ. Витративши 5 хв зранку на визначення пріоритетних завдань, ви зекономите безліч денного часу.
Залишити відповідь