“Go-A” (Гоу-Ей) – гурт з Києва, що об’єднав у своїй творчості сучасні танцювальні біти, чарівний етнічний вокал та потужний гітарний драйв у вибухову музичну суміш, яка дивує та надихає з кожним новим релізом. За короткий період існування гурт встиг побувати на багатьох фестивалях та полюбитись слухачам у різних куточках України.
Ми підготували інтерв’ю з учасниками гурту для того, щоб ви могли познайомитись з тими, чиї пісні так часто лунають на українських радіо-хвилях, зачаровуючи етнічними мотивами та сучасними ритмами. Знайомтесь!
– Розкажіть про історію створення “Go-A”
Тарас: Ідея виникнення гурту, що буде комбінувати сучасну електронну музику з етнічними мотивами, з’явилась у мене ще у 2011 році, але було дуже складно знайти однодумців. Тому перші спроби зробити щось не просто вдома на ноутбуці, а з живими музикантами, почались вже наприкінці 2012 року. Тоді і з’явилась перша пісня “Коляда”.
Назву гурту було складено із англійського слова “Go” – “йти”, та давньогрецької літери “Альфа”, що уособлює першопричину та початок всього у світі, а також домівку або коріння. Тож “Go-A” можна розуміти як “повернення до початків”.
З 2013 по 2016 рік у складі гурту відбулось декілька змін, і зараз колектив складається з Каті Павленко (вокал,перкусія тексти пісень), Тараса Шевченко (клавішні, семплери та перкусія) і Олександра Федоренко (гітара). Дуже швидко ми збагнули, що найкращу музичну атмосферу ми створюємо саме на оупен-ейрах, тому почали рухатися саме в цьому напрямку, і за два роки виступили на сценах багатьох фестивалів, а саме: “Kyiv Open Air”, “Країна мрій”(Київ), “Трипільске Коло”, “Гогольфест” та багато інших. Також зіграли декілька сольних концертів, та мали безліч виступів на різноманітних майданчиках у різних містах України. У цьому році вирішили спробувати для себе щось нове, і взяли участь у заході “Ukrainian Fashion Week 2016”, де були живим музичним супроводом на показі колекції KASS, а трохи пізніше – у фіналі конкурсу краси “Королева України 2016”.
– Яке найяскравіше досягнення на даний момент?
Нашим цікавим досягненням ми вважаємо перемогу в конкурсі “The Best Track in Ukraine”, в результаті якої трек “Веснянка” потрапив у ротацію головної танцювальної хвилі України – “KissFM” до хіт-параду “10Danсe”, де протримався 4 місяці, з яких 6 тижнів посідав 1 місце.
– Ви дуже відрізняєтесь на фоні українських виконавців, оскільки таке поєднання етно вокалу, танцювальних бітів, гітари є незвичним для нашої естради. Що саме вас надихнуло на створення цієї течії?
Тарас: Нам завжди хотілося грати музику, яка буде нести живу енергію. Всі учасники гурту — колишні рокери, тому з цим проблем немає. В якийсь момент, виникло бажання зробити щось нове, незвичне , енергійне та не банальне.
– Чи плануєте знову відвідати Івано-Франківськ?
Тарас: Наразі у нас ще не було пропозицій виступити у Вашому місті, але при першій нагоді із задоволенням приїдемо з концертом.
-Ваше ставлення до ситуації в країні, і чи впливає це на ваш репертуар (можна не відповідати якщо не хочете)
Тарас: Ситуація в країні впливає на кожну секунду нашого життя. За збігом обставин, наш запланований тур почався в перші дні, на той момент ще мирної, революції. Якраз у день нашого виступу у Львові, в місті почалися перші акції протесту. Наступного дня ми вирішили здати білети і виступити в знак підтримки на львівському майдані. Тоді зібралося близько тридцяти тисяч людей. Зі сцени регулярно озвучували інформацію з Києва, де теж активно почала зростати кількість громадян, які не хотіли жити за нав’язаними правилами бандитськї влади. Настрій у всіх був рішучий! Ми навіть уявити не могли, що зовсім скоро почнеться справжня бійня в столиці і війна на Сході.
Звісно дуже важко думати про творчість коли навколо відбувається весь цей жах.
Катя: Пам’ятаю як ми вперше приїхали виступати для наших солдатів на Сході. Ми не знали що їм співати, бо у нас в основному всі пісні веселі. Якось навіть незручно було. Потім ми зрозуміли, що навпаки піднімаємо їм настрій, особливо коли виконували наші українські народні пісні в акустиці. Війни і сумних моментів у них там достатньо. На жаль, не всі музиканти це розуміють і намагаються підлаштовувати свій репертуар під ситуацію.
–Ваші улюблені письменники/поети/музиканти України
Катя: Мій фаворит, наразі, Юрій Іздрик. До речі, наскільки мені відомо, він з Івано-Франківщини. Його прозу відкрила для себе ще в юному віці, а от з поезією познайомилась вже пізніше. Зараз його вірші – головне джерело мого натхнення.
Серед музикантів виділю гурт “Один в каное” за чесність, змістовність і красу в простоті.
Тетяна ПОДОРОЖНЮК
Залишити відповідь