Лідер гурту «Цвіт кульбаби» розповів, як на основі реальної історії з’явилась пісня «Звєзда балєта»

Карантин – не завада творчості. Гурт «Цвіт кульбаби» презентував новий хіт про нелегкі стосунки в парі. Лідер гурту Василь Марущак розповів, як на основі реальної історії з’явилась пісня «Звєзда балєта» і чому молодим виконавцям важче просувати свою музику. 

– Як карантин вплинув на творчість гурту «Цвіт кульбаби»?

В кожному негативі треба завжди шукати позитив. Справді, карантин наробив багато. Особисто мені, як артисту, обрубало моє все – концерти й живе спілкування із шанувальниками. Втім, є й хороші моменти. Наприклад, я за цей період я зробив багато висновків. Як тільки почався карантин, я думав, що треба в хаті закритись і чекати коли дозволять виходити й влаштовувати концерти. Натомість такого не було, ми з гуртом постійно працювали створюючи нові пісні. За час карантину ми написали пісню «Манікюр», яку я тоді презентував на радіо «Вежа». Це було для того, що підтримати дівчат, які шукали майстрів манікюру в карантин. Їм треба намалювати нігті, а то все зачинено. Як кажуть, що бачу, те й співаю. Крім тих пісень, що вже вийшли, я допрацював ще один хіт із назвою «Звєзда балєта».

– Про що «Звєзда балєта»?

Пісню ми писали півтора року, бо я хотів зробити щось особливе. Текст писався, потім переписувався і так тривало довго. Почувши назву хтось може подумати: «О, москаль!». Ні, назва не має жодного відношення до мистецтва балету. Сюди я вклав більше філософії. В пісні йдеться про стосунки між хлопцем і дівчиною.

Розкажу коротеньку передісторію. В мене є дуже хороший друг, який одного разу на кухні розповів мені особисту історію про розставання з дівчиною. Мене вразила його розповідь і я зрозумів, що не кожен чоловік вчинив би так. Він залишив їй машину, заощадження і так далі. Мене це дуже здивувало… Через деякий час я їхав на концерт і подумав собі: «От звізда балєта вона!». Так в мене виникла ідея написати пісню про такі непрості стосунки. До речі, я хотів в пісні все передати саме так, як було. Тому важливо слухати пісню цілісно, бо це одна історія.

– Коли варто чекати відеокліп?

Дуже хотілось би зняти і я сподіваюсь, що ми це зробимо. Справа в тому, що кліп – це недешеве задоволення. Так, як ми вже понад рік не працюємо, тому не знаю. Всі думають, що артисти дуже багаті, але ми ще більше грошей витрачаємо на творчість. Якщо будуть концерти, то обов’язково візьмемось за кліп. В мене є чудова ідея, але я ще не буду її розголошувати.

– В час карантину стали популярними автоконцерти. Чи не розглядали ви такий варіант своїх виступів?

Минулого року нас запрошували виступити на онлайн-концерті, але я відмовив. Я не погодився, бо «Цвіт кульбаби» – не та музика, яку потрібно слухати сидячи на дивані й випиваючи квас. Треба прийти на концерт, поспівати, набратись енергії на місяць вперед і класно жити далі. Я хочу бачити емоції людей, чути, як всі підспівують, не просто забрати гонорар і поставити галочку, а насолодитись.

– Пісня «Звєзда балєта» вже має перші успіхи?

Коли ми тільки почали робити розсилку, постало питання, чи деякі радіостанції візьмуть пісню, через нібито російськомовну назву. Ми вже почали вигадувати нову назву, але всі варіанти були настільки безглуздими, що ми залишились із початковою ідеєю. Це не російськомовна назва, а сленгова. Це такий західноукраїнський шансон.

– Відчуваєте ви зміни в контенті українських радіостанцій?

Так, я відчув зміни. Молодим артистам знову дуже важко потрапити в ефіри радіостанцій. Хороших українських артистів трохи посунули. Наприклад, якщо пісні гурту «Цвіт кульбаби» можна було послухати десь п’ять разів на добу, то зараз – 2-3 рази. По-друге, артисту нараховуються роялті, але чомусь вони не надходять молодому виконавцю, а йдуть кудись туди.

– «Звєзда балєта» – пісня із життя. Інші ваші пісні теж взяті із реальних подій?

В інших піснях всі персонажі вигадані. Мене колись запитував журналіст, чи я співаю про всіх своїх колишніх дівчат. “Катерина”, “Зозулька”, “Рижа”, “Королєва” – це все вигадані історії. Ну я нормальний чоловік, тому й пишу про жінок (сміється). Коли я пишу текст, то хочу, щоб хтось себе знайшов у тих словах. В 99% людей є схожі ситуації в стосунках. Тож хочу це все передати в життєвих піснях, щоб вони не тільки серйозно звучали, а й з гумором.

– Тобто можна Вам написати свою історію для майбутньої пісні?

(Сміється) До речі, в мене була смішна ситуація в Києві на одній радіостанції. Мені ведучі пропонували написати пісню про бухгалтера, а я кажу, що потрібно вже й про секретарку написати. В результаті була б пісня про весь колектив, щоб нікого не образити. Такі пропозиції надходять.

 

Радіопрограма “Ранкова пташка”

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *