Цій так званій «хрущовці» майже у середмісті Івано-Франківська – близько 60-ти років. Тут дружньо мешкає 4 сім’ї. У кожної – своя невеличка ділянка перед будинком. Тут проводять час влітку. Натомість з настанням холодів, зізнаються тутешні мешканці, не так затишно. Зачиняючись у власних квартирах, господарі стикаються з безліччю побутових проблем. Перше – це те, що будинок обігрівається лише наполовину. Тут не передбачено опалення ванної кімнати та кухні. Мешканці змушені шукати альтернативні варіанти обігріву. В оселі Олени Іванівни температура повітря взимку не піднімається вище 15 градусів. Адже тепло тут забезпечує одна-єдина стара піч, до якої підведений газ.
Так пані Олена збирає «сльози» старого будинку уже 15 років. Відколи розлучилася з чоловіком. Зверталася до приватних фірм, аби відремонтували покрівлю. Проте ті відмовилися латати частину даху. А заміну цілого оцінили у десятки тисяч гривень. Сума непідйомна ні для пенсіонерки, ні для її сусідів. Тим більше, це не єдина їхня потреба. Стіни двоповерхівки, кажуть, було б добре ще й утеплити. І знову ж таки – для чотирьох сімей це занадто дорого. Навіть за умови співфінансування, яке пропонують державні програми з енергозбереження.
Державний фонд енергоефективності. Створений спеціально, аби фінансово допомагати людям покращувати стан свого житла, відзначають у комунальному Департаменті. Перше, що необхідно – створити ОСББ. Та проявити ініціативу щодо тепломодернізації свого будинку. Далі, відповідно до потреб, держава виділяє певну суму коштів.
Такою можливістю уже скористалися співвласники не одного будинку в Івано-Франківську. Як сучасні багатоповерхівки, так і старий житловий фонд. Однак, у профільному Департаменті прогнозують, така програма протримається ще максимум 5 років. Тому радять не прогавити шанс. Поки діє співфінансування. Імовірно, далі ці клопоти повністю впадуть на плечі власників будинків.
Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».
Залишити відповідь