24-25 жовтня у Жешуві відбулася річна конференція Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 під девізом “Cross-border Warm-up”. Івано-Франківщина також була представлена на цій конференції. Девіз конференції передбачав «розминку» Програми, яким, без сумніву, був перший конкурсний набір, в результаті якого були подано 749 концептуальних записок.
За тиждень до конференції Спільний моніторинговий комітет прийняв рішення про фінансування 17-ти проектів у рамках тематичної цілі «Спадщина». Список проектів був опублікований на сайті Програми.
Серед проектів-переможців є проект, направлений на збереження культурної самобутності Карпат «Тhe world of Carpathian Rosettes – activities for preserving the cultural uniqueness of the Carpathians», бенефіціарами якого є Косівська районна рада та ГО «Еталон» з Івано-Франківська. Проектом передбачено капітальний ремонт Центру Карпатської культури на Косівщині на суму близько 300 тисяч євро.
Рішення від 08 червня 2017 року № 287-9/2017 про реалізацію проекту Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» на території Косівського району ухвалила Косівська районна рада сьомого скликання. В рішенні ідеться про фінансову підтримку проекту в разі його виграшу.
«Я розраховую на те, що перші 17 проектів, які стосуються спільної культурної та природної спадщини, дійсно сприятимуть її процвітанню і дозволять поглибити співпрацю між сусідами», – сказав Адам Гамрищак, заступник Міністра економічного розвитку РП на прес-конференції, яка відбулася перед офіційним початком конференції. Рафал Балінський, директор Департаменту територіального співробітництва Міністерства економічного розвитку РП, підвів підсумки процесу підготовки та результатів першого конкурсного набору заявок. Він звернув особливу увагу на доступні інструменти Програми, а також на численні тренінги та консультації, які були доступні для всіх бажаючих подати заявку та дозволили якісно підготувати проектні пропозиції.
Про майбутні рішення і плани Програми розповів керівник Спільного технічного секретаріату Павел Словіковський. Він нагадав, що 7 грудня стане відомо, які проекти отримають фінансування в рамках тематичних цілей «Доступність» та «Кордони». Рішення про переможців у проектах з тематичної цілі «Безпека» буде прийнято в березні 2018 року.
У другій половині дня на учасників конференції чекали “розігріваючі” заходи, а саме: транскордонний футбольний турнір та змагання з боулінгу у тристоронніх командах. Увечері того ж дня відбувся концерт мультиінструментального тріо «Панiвалькова» з України.
Другого дня конференції гості заходу були поділені на тристоронні команди і брали участь у грі на відкритому повітрі. В ході гри всім учасникам потрібно було взаємодіяти і проявляти виняткові навички співпраці. Реалізація проектів в рамках Програми вимагає від організацій, що беруть в них участь, ефективного спілкування і командного духу, який, після першого дня участі зміцнився в ході спільного вирішення загадок і завдань другого дня конференції.
Довідка: 17 грудня 2015 року Європейська Комісія прийняла Рішення №C(2015)9138 про затвердження Програми Транскордонної Співпраці ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
Програми ЄС з регіонального співробітництва доповнюють національні (двосторонні) програми допомоги, вирішують проблеми, що мають регіональний вимір, і заохочують міждержавне співробітництво з питань, що становлять взаємний інтерес. Крім того, допомагаючи країнам-бенефіціарам зосередитися на спільних проблемах, транскордонний підхід має потенціал для підвищення довіри між країнами-партнерами, сприяючи тим самим безпеці, стабільності і процвітанню. Для деяких проблем транскордонні риси також є невід’ємними – вони можуть бути вирішені тільки через спільні зусилля на регіональному рівні.
В публікації використана інформація з офіційного сайту Секретаріату Програми Польща-Білорусь-Україна.
Олена ТРЕТЯК
Залишити відповідь