Декілька тижнів тому світ сколихнула ще одна неочікувана новина – епідемія раніше невідомого коронавірусу. У Китаї він спричинив неабиякий страх. Масове поширення та доступний спосіб зараження заставляє панікувати при першому покашлюванні. Про китайський вірус вже можна знайти достатньо інформації. Більше того, деякі українські новини ще й маніпулюють цією ситуацією. Ось як про епідемію коронавірусу розповідають жителі різних міст Китаю.
@darkainst
Ухань
24.01.2020 Даша опублікувала допис, в якому розповідає про ситуацію в Ухані.
«Люди налякані, щодня з’являється нова інформація.
Ухань ізольований: аеропорти, вокзали, метро, транспорт призупинили свою роботу. Головні райони Уханя відділені один від одного, неможливо потрапити з одного району в інший. Деякі магазини та аптеки зачинені. Цілодобово працює працює гаряча лінія, яка приймає дзвінки і надає допомогу. Влада міста поставила завдання збудувати нову лікарню з 1000 нових лікарняних місць.
Обов’язкове дотримання правил безпеки, які диктує введений у місті режим. В тому числі і добровільна перевірка температури».
Дівчина поділись світлинами, які демонструють щоденні профілактичні заходи.
Ще у своєму акаунті поділилась даними по Китаю станом на 28.01.2020:
4535 заражених
6973 під підозрою
60 одужало
106 померло
@vitalii_kiak
Гуанчжоу
24.01.2020 на сторінці Віталія з’явилась така інформація:
«В грудні в китайському місті Ухань був зафіксований спалах пневмонії, спричинений раніше невідомим коронавірусом. Першими інфікованими були відвідувачі місцевого ринку морепродуктів. Пізніше було встановлено, що вірус передається від людини до людини.
…
Заборону на продаж живої птиці та тварин вже введено.
…
Влада вирішила відмінити всі масштабні новорічні заходи в Китаї».
25.01.2020
«Я проживаю в місті Гуанчжоу, яке знаходиться в червоній зоні і перебуває на карантині. Все зачинено, окрім аптек, в яких пов’язок на обличчя і спирту, щоб промити руки вже не знайти. Зараз в Китаї Новий рік, а в такі дні на вулицях важко пройти, бо всі святкують. Проте, зараз вулиці пустують, а в метро інколи можна побачити декількох людей.
Коли заходиш в метро, перевіряють температуру, або на вході є камера, яка реагує на тепло. Спецслужби Китаю кажуть, що це тільки початок епідемії, а на початку лютого варто очікувати збільшення інфікованих, адже симптоми проявляються через 10 днів.
Зараз лікарні переповнені, багато людей в паніці. Якщо хтось кашлянув, то вже думає, що скоро помре і біжить в поліклініку. В Ухані будують додаткову лікарню терміном в 6 днів».
@koryanova
Сучжоу
24.01.2020
«Не піддавайтесь паніці, все не так страшно, як вирішили описати в українських та російських новинах» – заспокоює користувачка Instagram. Проте, слідкуючи за її сторінкою можна побачити, що профілактичних заходів вона все ж дотримується.
@anya_meinu
Цзянсі
27.01.2020
«У нас все зачинено, за виключенням декількох супермаркетів, де населення скуповує рис та масло. Закрито не тому, що Новий рік, а через вірус. Всім закладам з масовим скупченням людей сказали припинити роботу. Надовго? Поки ніхто не знає. Офіційні канікули продовжили до 2 лютого. Якщо ви звернете увагу на статистику тих, хто помер через вірус, то ці люди в більшості вже мали якісь серйозні захворювання. А цей вірус дав ускладнення. Для здорової людини вірус не смертельний».
Христина Ткачук
Залишити відповідь