Найцікавіші місця для відпочинку в Україні

Цьогорічне літо значно відрізняється від попередніх. Карантин, чергові обмеження, скасування планів – це все перетворює відпустку на беззмістовне проведення часу вдома. Крім того, з омріяним відпочинком за кордоном доведеться зачекати. Що робити? Як не просидіти відпустку вдома? 

Найкращим варіантом буде відвідати цікаві та унікальні місця України. Про деякі з них ви і не здогадувались. 

Актовський каньйон

Актовський каньйон розташований в Миколаївській області у Вознесенському районі поблизу села Актово. Це так званий провал серед степу. Цей каньйон вважається єдиним у Європі, який за всіма показниками повторює каньйони Північної Америки. Між крутими берегами тече річка Мертвовод. У долині річки знаходяться поховання скіфських царів. Вона є окрасою цієї місцини в 250 гектарів. До речі, про річку складено безліч легенд, за якими нібито річка не раз рятувала місцевих жителів.
Місце, де протікає річка називають “Долиною Диявола”. Висота скель місцями сягає 40-45 метрів.
Туристів тут буває небагато, бо шлях до каньйону нелегкий. Тож побачити це місце зможе справді витривалий поціновував природи. А побачити тут можна гранітні валуни, стрімкі скелі та величезні кам’яні брили над річкою.

 

Лемурійське озеро

Рожеве озеро розташоване у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш, що на півдні Херсонщини. У народі його називають українським Мертвим морем. А все тому, що вода у цьому озері настільки солена (до 300 г/л), що потонути неможливо, як і на Мертвому морі Близького Сходу.
Рожевий колір води одразу викликає занепокоєння. Справді, не так вже й багато водойм з таким забарвленням. Втім, це все безпечно й корисно. Забарвлення викликане вмістом йодобромних сполук у воді. Лікарі стверджують, що побувавши на Лемурійському озері, можна позбутись багатьох хвороб. В тому числі, “рожева вода” лікує псоріаз, бронхолегеневі захворювання, статеві та неврологічні.
Увагу привертають й лікувальні грязі Лемурійського озера, які вже зацікавили іноземних косметологів.
Лікувальні властивості Лемурійського озера є унікальними. Дивно, що більшість українців ще не знають про існування цього дивовижного місця. Тому туристів тут бачать не часто. Бажаючим побувати на Рожевому озері варто завчасно потурбуватись про житло.

 

Шацькі озера

 

Шацькі озера – це 24 унікальні озера з чистою мінералізованою водою. Озера не мають чітких меж між собою, тому вважаються єдиним комплексом. Розташований цей водний комплекс серед лісових масивів. Втім, влітку вода добре прогрівається. В озерах можна не тільки купатись, а й не боятись, що вона потрапить до рота. Її можна спокійно пити. Для спокійного та релаксуючого відпочинку Шацькі озера є хорошим варіантом. Втім, варто буде пошукати відлюдні місця, щоб нічого не відволікало від поєднання із природою. До речі, назва “Шацькі озера” є народною, а насправді кожне озеро має свою назву.
Околиці Шацьких озер добре розбудовані санаторіями та базами відпочинку. Тому туристам є де зупинитись на декілька днів відпочинку.

 

Олешівські піски

Найбільший піщаний масив Європи – в Україні. Здивовані? Піщаний масив загальною площею 219,9 тис. га. Знаходяться Олешівські піски у Херсонській області поблизу міста Цюрупинськ. Напівпустеля розташована в оточенні густих лісів. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів, що теж “переносить” туристів у Сахару. В пустелі на глибині понад 300 м знаходиться прісне підземне озеро.

 

Вапнярка

Вапнярка – село на пологому схилі Аджаликського лиману, 6 км від Одеси. Найбільший пляж Вапнярки – піщана коса, який здивує чистотою та невеликою кількістю відпочиваючих. Це одне з екологічно чистих місць на узбережжі Чорного моря. Ще це узбережжя вважається досить безпечним, адже максимальна глибина – 1,2 м, на дні відсутні водорості.
Помешкання поблизу моря знайти дуже просто, достатня кількість готелів та приватних садиб.

 

Печера Оптимістична

Це місце ще не достатньо розвинене для туризму, тому екскурсії проводяться під наглядом. Цкава та унікальна печера знаходиться поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільської області. Утворилась вона з гіпсів неогенового віку і нагадує лабіринт з безліччю ходів. Загальна довжина ходів становить понад 260 км. й займає площу близько 2 гектарів. Оптимістична печера занесена в Книги рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера. Печера має 8 підземних озер. Найбільше туристів дивує краса цього місця та кальцитові геліктити, які є унікальними для гіпсових печер.

 

Водоспад Гук

 

Один з найбільших водоспадів у Карпатах висотою 15 м. Водоспад Гук утворився в результаті повені у післявоєнні роки. Назва взята з шуму, який доноситься від цього водоспаду. Любителі гір обов’язково зачаруються красою цього місця. Женецький Гук облаштований оглядовими майданчиками, щоб можна було побачити красу сповна. Підніжжя водоспаду теж здивує, адже там утворився природний басейн. Можна зануритись після нелегкого шляху. Водоспад та навколишні базарчики створюють неабияку колоритну атмосферу Карпат.

 

Острів Бірючий

Цей острів –хамелеон є південною частиною Федотової коси. Окрім того, що це місце дивує своєю красою, ще й приваблює спокоєм та чистотою. Пустельні піщані пляжі, рідкісна рослинність і тварини дають відчуття безлюдного острова. Хамелеоном його називають через те, що острів часто змінює не тільки своє забарвлення, а й форму. Час від часу з’єднання між островом та сухопутною частиною затоплює водою. На території острова можна побачити сучасний маяк, який нагадує, що острів справжній. Потрапити на острів нелегко, адже ця територія вважається заповідною зоною. Втім, можна придбати туристичну путівку на одну з баз острова і відпочивати у своє задоволення.

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *