Переводити чи ні? Зимовому часу бути і проблемам зі здоров’ям теж.

Переводити чи ні? Питання, яке турбує багатьох українців з часу розповсюдження чуток про те, що перехід на зимовий час можуть відмінити.

З 2011 року український уряд намагається відмінити цю традицію, яка в нас існує ще з 1981 року. Але все ж ми продовжуємо жити виділяючи літній та зимовий час. До речі, вперше офіційно люди почали так переводити годинники у 1916 році у Німеччині та Англії. А автором ідеї зміни літнього та зимового часу вважають Бенджаміна Франкліна. Щоб економити свічки для освітлення приміщень під час роботи, у 1784 році Франклін обґрунтував можливість переведення годинників. Проте, тоді його пропозицію не взяли до уваги.

 

Цьогоріч, годину назад ми зможемо перевести в ніч з 26 на 27 жовтня. І це, кажуть, буде востаннє, тобто навесні вже обійдемось без маніпулювання часом.
Відмовились від переведення годинників 161 країна світу, а близько 110 країн продовжують переходити з літнього на зимовий (і навпаки) час.

На тему шкоди від таких змін точаться вічні дискусії. З одного боку – це потрібне для економії електроенергії, а з іншого – безглузда шкода для здоров’я. Втім, хто ж найбільше відчуває ці зміни?

Часто можна почути те, що “будемо спати на годину довше”. Але ж насправді, це буде всього лиш одну ніч. Тобто нічого не зміниться, окрім того, що сонце вставатиме швидше. Проте, зі зміною тривалості дня/ночі порушуються біоритми організму. А це може спричинити зміни у самопочутті.

 

На думку лікарів, люди легше переносять зміну часу на зимовий період, аніж на літній. Адже саме зимовий час є для нас стандартним та звичним. Все ж у самопочутті можемо відчуватися певні негаразди. У такий період люди звертаються до лікарів зі схожими симптомами. Так, найпоширенішою реакцією організму на зміну часу є порушення сну, дратівливість та сонливість. Також, частішають серцево-судинні проблеми, зниження імунітету, депресії. Проте, все залежить від організму.

 

Фахівці кажуть, що необхідно готувати свій організм до переведення годинникових стрілок. Найперше, варто декілька днів до запланованого переходу на зимовий час лягати на 15-20 хв швидше.

Загалом, звикання організму до зміни часу відбувається протягом двох тижнів. Тож саме в цей період варто приділити достатньо уваги своєму організму. Необхідно забезпечити себе повноцінними сніданками та прогулянками на свіжому повітрі. Варто відмовитись від вживання кави у другій половині дня. Фізичні вправи теж позитивно пливатимуть на адаптацію організму.

Тепла ванна вечором та контрастний душ вранці покращить не тільки настрій, а й допоможе при сонливості чи порушенні сну. А ще як мінімум, за годину до сну рекомендується відмовитися від використання гаджетів.

Самопочуття стане кращим, якщо уникатимете перевтоми, будете вживати більше овочів та фруктів. Також бажано виключити з раціону жирну їжу та алкоголь, пити більше води і трав’яного чаю.

 

Тож не забудьте в останню неділю жовтня перевести стрілки годинника назад рівно на одну годину і насолодитись ще додатковим часом для сну у цей ранок.

 

Христина Ткачук

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *