Порятунок корів чи зустрічі з надприроднім: франківські копи розповіли про робочі будні (ФОТО)

Служити і захищати! З таким девізом вже три роки поспіль працює реформована Національна поліція України. За цей час українським копам вдалося впіймати не одного правопорушника та стикнутися з безліччю дивних випадків. Хуліганські витівки, вигадки жителів, нетверезі водії, які вигадують будь-що, аби уникнути відповідальності – з цим і не тільки доводиться зустрічатися працівникам поліції.

Жоден дзвінок громадян не залишається без уваги поліцейських. А все це – для нашої ж безпеки та спокою. Саме до Дня Національної поліції, який відзначають 4 липня, кореспонденти «Вежі» вирішили розпитати у франківських копів особивості їхньої роботи та дізнатись трохи більше про цікаві та курйозні випадки під час служби.


Кузик Богдан

Інспектор групи реагування патрульної поліції коломийського відділу поліції

 

Пан Богдан розповідає, що під час роботи може статися будь-що. З усмішкою на обличчі чоловік згадує випадок, коли разом з колегами доводилось рятувати корову, яка впала у глибоку яму.

«Якось у районі поліцію викликали люди, котрі на пасовищі випасали худобу. В якийсь момент одна із корів провалилась у яму, відповідно, її потрібно було звідти дістати. Нас викликали для того, щоб хоч якось допомогти у цьому випадку, – розповідає інспектор. – Так, ми зупинили машину, яка мала маніпулятор і витягнули тварину з ями».

Богдан Кузик додає, що часто люди помиляються і дзвонять просити допомогу не на той номер.  Проте й на такі дзвінки обов’язково потрібно реагувати.

«Якщо виклики стосуються роботи поліції, то ми виїжджаємо. Якщо ж ні, то рекомендуємо людям, куди потрібно звернутися, щоб потерпілим якісно надали допомогу. Часто нам дзвонять і просять, щоб ми викликали швидку чи пожежну машину», – додав чоловік.


Костенко Олег

Начальник управління патрульної поліції Івано-Франківської області.

Очільник патрульних поліцейських в Івано-Франківську ділиться, що під час служби найчастіше доводиться виїжджати на виклики, що стосуються сімейних конфліктів, ДТП та хуліганства.

«Вже три роки минуло як патрульна поліція взялася до роботи. Більшість викликів є не дуже цікавими, а буденними скоріше. Та все ж, усі дзвінки є важливими для нас, – наголосив Костенко. – Дуже часто люди телефонують і просять вирішити проблему з газовою трубою, водопроводом, ліфтом, а це до роботи поліції не відноситься. З одного боку, це нас відволікає, адже у цей час можуть траплятися справді серйозні події чи злочини. Та з іншої сторони – приємно, бо це говорить про високий рівень довіри населення до поліцейських».

За словами начальника управління,  люди пояснюють свої дзвінки тим, що більшість служб ігнорує прохання допомоги. Та якщо поліція зателефонує до них, то так працівники швидше погодяться вирішити проблему.


Олена Біла

Патрульна поліцейська Івано-Франківська

 «Під час роботи у нас часто трапляються «цікаві історії» з таксистом, який їздить на машинах з іноземною реєстрацією. Приблизно чотири рази ми вже оформляли його по 130 ст. (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

Під час затримання у чоловіка постійні перепади настрою. Спочатку він пояснює свій стан тим, що має проблеми з дружиною, потім він починає сміятися і різко плакати. Врешті, він злиться сам на себе, на своїх друзів і на нас. Все це ми можемо спостерігати протягом 15-20 хвилин», – ділиться Олена Біла.

Крім курйозних випадків з водіями патрульна згадує виклики від людей, які скаржаться на надприродні сили та конфлікти з екстрасенсами.

«Люди дзвонять і розповідають, що до них в дім приходять незнайомі люди, кладуть їм на голову якісь тряпочки. Це лякає людей і вони просять нас з цим розібратися. Але у той момент, коли ми приїжджаємо на місце виклику, вони кажуть, що цих дивних людей вже немає і що вони прийдуть пізніше, – розповідає поліцейська. – Ми реагуємо на такі виклики, та ці люди потребують допомоги, бо бачать якісь надприродні сили та спілкуються з екстрасенсами».


Христина Гардаман

Інспектор патрульної поліції

Інспектор ділиться, що насправді якісь дивні і курйозні випадки важко згадати, адже таких бувало багато. За її словами, чи не кожного дня патрульні можуть стикнутися із незвичними ситуаціями.

«Найчастіше, мабуть, ми отримуємо дзвінки від жителів міста, яким насправді не можемо допомогти, оскільки це не входить у наші обов’язки. Люди просять допомогти, бо застрягли у ліфті, часто доводиться виїжджати і розбороняти сімейні конфлікти, де один член сім’ї не хоче пускати в дім іншого, – ділиться Христина Гардаман. – Та знаєте, часто бувають й такі виклики, коли приїжджаєш на місце події і думаєш, що краще б такого не бачити і щоб більше такі речі не ставались».


Яна Юносова

Заступник начальника управління патрульної поліції

На завершення ми поспілкувалися з пані Яною, яка переконана, що реформування поліції пройшло успішно і очікувані зміни таки відбулися.

«Ще у 2015 році розпочалась реформа поліції загалом. Єдине, що тоді було стимулом до цієї професії – бажання змін в країні, бажання допомогти щось зробити на краще. Та й у більшості, хто ще тоді пішов у поліцію, натхнення з’явилося після Революції гідності. Саме на такому поклику більша частина працівників йшла на службу», – говорить Юносова.

«Особисто я бачу суттєві зміни. Таке реформування варто було зробити, і я вдячна всім тим, хто пішов і тим, хто приходить в патрульну поліцію. Я вважаю, що ми задали гарний темп роботі і його обов’язково потрібно підтримувати. За ці три роки відносини поліції і громади суттєво змінилися», – зазначила Яна Юносова.

Ольга КЛИМ

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *