В їхніх руках оживають музичні інструменти, а в слухачів пробігають мурахи по шкірі. Впізнавані композиції із відомих кінострічок у виконанні цих музикантів набувають нового звучання. Симфонічний оркестр LUMOS Orchestra виконують та популяризують музику із кінострічок, відеоігор, мультфільмів. А їхня різдвяна програма переносить слухачів у казкову атмосферу зимових свят.
4 січня в Івано-Франківській філармонії відбудеться концерт різдвяних саундтреків “The Sounds of Christmas” від симфонічного оркестру LUMOS Orchestra.
Про створення оркестру, виконання відомих саундтреків, репетиції й концерти говоримо з художньою керівницею, аранжувальницею та скрипалькою LUMOS Orchestra Діаною Коваль.
LUMOS Orchestra – це львівський молодіжний оркестр, який спеціалізується на виконанні відомих саундтреків із фільмів, серіалів та мультфільмів.
“Ми не є суто класичним оркестром, а все ж незалежним колективом, який створився зі спільноти шанувальників такої музики. Досі ми залишаємось незалежним проєктом, а концерти влаштовуємо із великої любові до музики”, – розповідає Діана Коваль.
– Колектив у вас чималий. Тобто прихильників такої музики багато?
– Так. В нашому колективі близько 50 музикантів. На концертах є багато людей на сцені й в залі. Любов до нашого мистецтва підтримується слухачами.
– Як відбулось створення LUMOS Orchestra?
– Ми починали з ансамблю із 7 людей. Поступово він розростався. Спочатку до 10 учасників, потім нас стало 15, згодом – 25. Зараз нас до пів сотні.
– Як долучаються до вас нові музиканти?
– Коли ми почали виступати із сольними концертами, про нас почали дізнаватись. Іноді ми самі запрошуємо музикантів, яких бракує для нашого оркестру. А потім вони з нами залишаються. Ось так поступово в нас утворювався “кістяк” оркестру.
– Які інструменти звучать в LUMOS Orchestra? Можливо є унікальні?
– Склад нашого оркестру залежить від програми, яку ми виконуємо під час конкретного концерту. На різдвяних саундтреках у нас більше естрадно-симфонічний склад. Тобто присутні всі струнні інструменти, флейта, кларнет, фагот, труба, фортепіано, бас-гітара, і звісно буде жіночий і чоловічий вокал, хор.
– Саундтреки із яких фільмів звучать на ваших концертах?
– Із фільмів “Сам удома”, “Гаррі Поттер”, “Полярний експрес”, “Різдвяна історія”, “Чарлі та шоколадна фабрика”, “Едвард руки-ножиці”, “Ґрінч” та інші.
– Як ви обираєте композиції для виконання?
– Перш за все, важливе значення має ідея концерту – Різдво. Всі треки під час нашого різдвяного виступу об’єднані казкою-притчею, яку буде розповідати наш ведучий. Ми хочемо якомога ширше показати тему різдвяних саундтреків, тому додаємо і дуже популярні композиції, і трішки “гіківські”. Наприклад, “Доктор Хто”.
– На ваших концертах можна торкнутись до світового кінематографічного мистецтва. Треки із цих фільмів створюють різдвяну атмосферу під час виступів?
– Так, є можливість зарядитись різдвяним настроєм. В нашому оркестрі з’являється різдвяний настрій тільки тоді, коли ми починаємо готуватись до цих концертів. Якщо ви прийдете до нас, то безумовно отримаєте святковий настрій.
– Доводиться вам декілька разів переглядати фільм, щоб краще зрозуміти настрій мелодії?
– Коли починаєш грати музику з фільму, то інакше сприймаєш і саму стрічку. Буває, дивишся фільм, чуєш композицію і розпізнаєш свою партію, думаєш про те, як грали.
– Ви додаєте нового звучання цим пісням?
– Всі треки адаптовані під наш оркестр. Доводиться трішки змінювати, але це залежить від твору. Є більш симфонічні твори, а є естрадні. Ми намагаємось усі ці композиції поєднати в одному стилі, щоб це гармонійно звучало.
– Знаємо, що і костюмам ви приділяєте багато уваги.
– Окрім відеоряду і музики, в нас є і тематичні костюми. Для різдвяної програми “The Sounds of Christmas” ми підготували дуже казкові, гарні, зимові сукні для солісток та музиканток. Також ми підготували святкові декорації. Намагаємось все оформити так, щоб одне з одним поєдналось як мозаїка. І в результаті вийшло різдвяне дійство.
– Хто диригує LUMOS Orchestra?
– Головний диригент – Роман Крисленко. Це дуже талановитий український диригент. В серпні цього року він був на Міжнародному конкурсі диригентів у Норвегії. До того ж дійшов аж до фіналу й отримав дуже схвальні відгуки від членів журі. Також Роман Крисленко працював з багатьма українськими та закордонними оркестрами.
– Діано, ваш музичний інструмент – скрипка. Чому саме цей музичний інструмент обрали?
– Скрипка стала частиною моєї душі. До музики неможливо ставитись бездушно, або ігнорувати. Скрипка плаче тільки тоді, коли плаче скрипаль.
– Розкажіть, а чи бували у вас якісь казуси під час концертів?
– Декілька років тому перед одним із різдвяних концертів, фаготист потрапив у лікарню. Це трапилось в переддень концерту. Ми фізично не могли знайти заміну. Тож довелось вночі переписувати деякі партії. Це був досить екстремальний випадок.
– Як зараз відбуваються у вас репетиції без світла, а також під час повітряних тривог?
– Приблизно третина репетицій відбувається у темряві. Але в нас є оркестрові ліхтарики, акумулятор для клавішних. Ось така іноді буває інтимна атмосфера, але нас цим не зламати.
– У вашому репертуарі понад 700 саундтреків. Ви справді виконуєте всі ці композиції?
– Так, в нас дуже багато концертних програм. Колектив LUMOS Orchestra існує вже 12 років, і за цей час справді назбиралось багато композицій у нашому виконанні.
Радіопрограма “Зроблено в Україні”
Залишити відповідь