Роман Шмигельський: «У спортзал – як на свято»

Минулого тижня у Івано-Франківську відбувся «Богатирський турнір». Ці змагання входять до тренувального циклу, який розпочався ще у квітні цього року. Про силові види спорту, життя богатирське та рівень українських спортсменів поговорили з переможцем «Богатирського турніру» – Романом  Шмигельським. Роман – спортсмен, тренер легкої атлетики, майстер спорту України у штовханні ядра. Діяльність стронгмена почав у 2008 році і на перший турнір його запросив Василь Вірастюк.
 
img_3607
 
– Коли ви почали займатися спортом?
 
У 2002 році, коли вступив у Івано-Франківський коледж фізичного виховання на відділення легкої атлетки у секцію штовхання ядра. У мене був чудовий тренер – Шарий Іван Григорович.
 
– Що передувало такому вибору?
 
– Зі шкільної програми штовхання ядра мені вдавалося найкраще. Завжди результати були вищими за ті, які були потрібні для «п’ятірки». Вчитель фізкультури, тренер легкої атлетики з Рожнятова порадив приїхати на оглядини у Івано-Франківськ до заслуженого тренера України, до першого наставника Василя Вірастюка та Романа Вірастюка – Шарова Івана Григоровича.

 

– Як вдається постійно підтримувати себе у постійній формі? 
 
Протягом 15-ти років у спорті, для мене це вже спосіб життя. Мені навпаки складно не займатися фізичними навантаженнями. Я відчуваю потребу у тренуванні. Коли я хоча б два дні пропускаю тренування, то потреба у ньому дуже «гостро» відчувається.
 
img_3590
 
– Чи памятаєте свої перші змагання?
 
Перше вагоме змагання було зі штовхання ядра, це був Всеукраїнський турнір у Києві – «Кубок першого президента України Леоніда Кравчука», де я зайняв четверте місце. Це були мої перші всеукраїнські змагання у 2003 році. Звісно хотілося б отримати винагороду з рук першого президента, тоді він особисто нагороджував спортсменів, але того року мені не вдалося піднятися на п’єдестал. Згодом мені все ж таки вдалося вибороти на цьому турнірі друге місце.
 
– Розкажіть, про свою діяльність тренера.
 
– Здебільшого працюю зі студентами. Штовханням ядра починають займатися з 12-14 років, це не дитячий вид спорту. Завдання тренера – відібрати тих дітей, котрі в перспективі можуть досягти певного рівня у цьому виді спорту. Не потрібно обманювати і себе і дитину в котрої немає таланту до цього виду спорту, можливо у неї є задатки до чогось іншого. Кожен повинен знайти секцію, яка йому підходить.
 
14316978_1796737620607464_9070475836095591861_n
 
– Розкажіть більше про підготовку та процес нещодавніх «Богатирський ігор» у Івано-Франківську.
 
Цим змаганням передував довгий тренувальний цикл, який почався ще у квітні. За рахунком ці змагання вже шості, тому підготовка була стандартною. За цей час я виступив на Кубку України з богатирського спорту у Луцьку 20 серпня, де я зайняв третє місце. До того ж, на етапі Кубку України, який проходив у Івано-Франківську зайняв друге місце.
 
За підсумком останніх чотирьох цьогорічних змагань, які проходили серед атлетів нашої області, я виборов перші місця. Зараз я лідер сезону. Паралельно виступаю і на всеукраїнських змаганнях. У травні цього року відбувся командний виступ у Львові на честь області. Командний чемпіонат України зі стронгмену, де серед всіх областей України ми вибороли третє місце. Команда складалася із чотирьох хлопців, які часто були моїми суперниками.
 
З усіма богатирями ми тренуємося разом у Коледжі фізичного виховання. Особлива подяка цьому навчальному закладу та їхньому директору Пасічняку Любомиру Васильовичу, завдяки яким ми тут тренуємося.
 
14233020_1796736170607609_6745238551411394784_n
 
– Чи були зламні моменти протягом 15-річного спортивного життя?
 
Зламних – ні, проте, були важкі моменти. Діяльність спортсмена, тренера тісно переплітається із особистим життям. Для спортивної діяльності, для змагань, тренувань, правильного харчування потрібні чималі кошти. До того ж, потрібно забезпечувати й сім’ю. У цьому контексті були важкі моменти. Та попри це все я кожного дня йду у спортзал, як на свято.
 
– Хто імпонує з колег-богатирів?
 
Мені до вподоби робота українських спортсменів. Наші хлопці завжди показують надзвичайні здібності та встановлюють неабиякі рекорди. Варто відмітити і прикарпатських спортсменів, які часто приймають участь та посідають призові місця як в українських турнірах так і за її межами.
 
img_3599
 
– Чи плануються
зараз нові турніри?
 
17 вересня у Маріуполі відбудеться турнір «Богатир року» – фінальні змагання року, де зберуться вісім найсильніших атлетів України серед яких оберуть найсильнішого.
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *