Чи готові іванофранківці до сортування сміття? Коли одні ретельно миють та компастують бутилочки, інші викидають відходи під паркан сусідів, поки ті не бачать. А штрафують якраз сусідів, яких підставили. “Яка різниця ,- виправдовуються на камеру, -адже все сміття і так згребеться на одну машину”
З першого січня вступає в дію закон України про відходи, який зобов’язує кожного громадянина сортувати сміття. Інакше його утилізація не можлива. Чи готові Івано-Франківці змінити свою щоденну рутину і поглянути на непобутові відходи як на джерело прибутку? Чи готова місцева влада виконати вимоги законодавства ? На ці питання ми спробуємо з’ясувати у програмі “Людський фактор”
Сортування сміття для іванофранківців поняття не нове:. чули , знають , намагаються впроваджувати вдома . Хтось на ділі, а хтось на словах.
Перші спроби популяризувати культуру поводження з ТПВ в Івано-Франківську були ще в 2008 році. Тоді навіть розробили спеціальну програму “Чисте місто”,яка передбачала роздільну систему збору відходів на сухі та вологі. Ця програма так і залишилася лише на папері. Єдине, що вдалося тоді реально впровадити, це збір та утилізацію небезпечних речовин окремо від загально сміття. Разом з тим міські чиновники скептично налаштовані до перспектив сортування сміття.
Інша категорія сміття – це відходи які не підлягають сортуванню. Зокрема – чеки, серветки, одноразові паперові стаканчики, пергамент. Найкращий спосіб позбавитися цих речей – просто обмежети їхню кількість у побуті.
Саме відсутність системи подальшої реалізації сміття стримує іванофранківців чемно сортувати відходи. Адже вміст контейнерів як правило потрапляє в одну машину і централізовано вивозяться на полігон. Чиновники обіцяють, вже скоро місто отримає сучасну сортувальну лінію. Щоправда, встановлення такої установки постійно відтерміновується.
В який контейнер потрапить сміття в кінцевому результаті – залежить від кожно з нас. А от чи стане відсортоване ТПВ сировиною для переробки , – залежить від влади.
Залишити відповідь