Попри карантин міські бібліотеки все – таки працюють. Щоправда, змінена процедура видачі книжок. Читачі змушені постукати в зачинені двері, замовити книгу і трохи почекати. Або напередодні зателефонувати. У бібліотеці №7 найпопулярніші серед читачів книги – на окремому стелажі. Здебільшого, це сучасні українські автори. Проте, у моді залишається класика.
Василина Федишин бібліотечній системі віддала 40 років праці. Майже кожного читача бібліотеки, а їх тут понад три тисячі, знає в обличчя. За її спостереженнями, після тимчасового занепаду, коли на зламі 90-2000-их людям було не до книжки, останнє десятиліття повертається зацікавлення класичним друкованим виданням. Сама Василина Василівна без читання не проживає й дня. Якщо в дитинстві захоплювалася творами Оноре де Бальзака та Гі де Помассана, то тепер поринає в фантастичний світ Стівена Кінга.
У міських бібліотеках нині майже пів мільйона примірників. Торік придбано нових книжок на 370 тисяч гривень. Більше половини даної суми виділено із міського бюджету. Також книги бібліотекам дарують самі автори та читачі. Майже півтисячі видань надійшло від Благодійного фонду “Бібліотечна країна”.
Популяризація бібліотек в соцмережах та електронний облік видань – над цим тривалий час працюють в Івано-Франківську. Наразі створена єдина книжкова база. Бібліотекарі поступово переводять весь перелік книг в електронний формат. Кажуть, це тривалий процес.
Книжка повертається до свого читача, кажуть бібліотекарі. Минулого року міські бібліотеки “видали на руки” майже триста тисяч книжок.
Оксана Семко, Світозар Савчук, Новини на “Вежі”.
Залишити відповідь