Віталій Бурко: «Наразі, наше завдання – ліквідація аварійної ямковості»

Про болюче та непостійне. Весна – час, коли після зимового періоду потрібно подбати про асфальтний покрив вулиць. У якому стані франківські дороги цього року, як та чим «лікують» асфальтні шляхи розповів «Вежі» директор КП «Муніципальна дорожня компанія» – Віталій Бурко.
 


 

– Пане Віталію, то як покращуєте дороги міста після зимового періоду?
 

– Цього року зима була сильнішою, аніж в останні роки. Якщо відбуваються часті цикли переходу температури через 0о, це відповідно і негативно впливає на дорожнє покриття. Чим менше таких циклів, тим воно краще зберігається. Взимку ми закупили декілька партій холодного асфальту. Протягом зими ліквідовували дрібні ями холодним асфальтом. Зараз уже, нарешті, запрацювали заводи з виготовлення гарячого асфальту. До того ж, Департамент провів конкурс на поточний ремонт і є два переможці. Ряд вулиць ремонтують приватні підприємства, тобто переможці тих торгів, а інші вулиці – ми. Зокрема працюємо над вулицями Чорновола та Бандери.
 

IMG_3307
 

Почали повноцінний поточний ремонт із застосуванням гарячого асфальтобетону, а далі вже вийде фреза. Фреза призначена для більших площ. Є аварійні ями, а є такі, де дорожній одяг зійшов на 20-25 м2, там вже потрібно повністю зрізати покрив і замінювати на новий. Наразі, наше завдання – ліквідація аварійної ямковості. Як і щороку, ліквідовуємо аварійні ями, а потім вже й інші. Паралельно виконуються гарантійні роботи структур, які робили в минулому році капітальні роботи, тобто ті, у яких підписані гарантійні угоди. До прикладу, вулиця Галицька – гарантійна дорога, тому нею піклуються приватні структури, вони зобов’язані виправляти будь-які дефекти на цій території.
 

Поодинокі аварійні ями потрібно робити в першу чергу, а пошкоджені ділянки дороги – другий етап роботи. Такі ділянки будемо зрізати. Є вулиці, які цього року не потрапляють у капітальний ремонт, до них ми вже не маємо відношення. Там ми можемо ліквідувати тільки аварійну ямковість, а рештою займатиметься підрядник, котрий виграє той чи інший конкурс.
 

IMG_3286
 

– З яких вулиць розпочали роботу?
 

– Починаємо роботу з магістральних доріг, де швидкісний рух. Центральна частина також пріоритетна, але тут швидкість автомобілів не така велика.
 

– Розкажіть про різницю роботи з холодним та гарячим асфальтом? Який обирати та чому?
 

Перевага холодного асфальту в тому, що з ним можна працювати до -20о , можна у дощ, сніг. Проте, ми так не робимо через реакцію людей на цей процес, оскільки відразу з’являються негативні коментарі у наш бік, мовляв, розкрадання державних коштів. Відповідно до документації, яку надсилає нам виробник холодного асфальту, його можна покривати взимку, у морози, при будь-яких погодних умовах, на те він і холодний асфальт. Потрібно розуміти, що прогрес не стоїть на місці, над технологіями працюють багато людей, інститутів. Гарячим асфальтобетоном дозволяється робити дорогу при середньодобовій температурі – не нижче 5о. Асфальтобетон вдвічі дешевший від холодного. До того ж, виробника холодного асфальту в нашій місцевості немає. Ми замовляємо продукт із Києва, а от гарячий асфальт виробляють на заводах у Ямниці, Надвірній та Івано-Франківську.
 

IMG_3302
 

– Чи виникають проблеми у пошуку робочої сили?
 

– Сьогодні дійсно існує проблема пошуку персоналу: нам бракує трактористів, водіїв, інженерів для складання кошторису, інженерів державних закупівель. Спеціалістів такої галузі обмаль. На пальцях можна злічити людей в Івано-Франківську, які можуть побудувати дорогу. Це важка робота. Дрібну ямковість робітники опрацьовують вручну. А вже коли відбувається капітальний ремонт, більшість роботи припадає на техніку. Зараз ми стали стабільнішими у фінансовому плані, тому є можливість виплачувати добру заробітню платню. Багато людей працює взимку, але навесні більшість їдуть на заробітки до Польщі.
 

– У якому стані технічне забезпечення для ремонту доріг сьогодні у Івано-Франківську? Що варто замінити та чого бракує?
 

– Ми створилися на базі комунального підприємства «Дорожнє ремонтно-експлуатаційне управління», і рішенням виконавчого комітету нам передалася їхня техніка. Ця техніка «зношена» на 90%. Цього року плануємо списати її повністю. Минулого року нам закупили вісім одиниць нової техніки, до того ж, вже цього року ми придбали новий трактор. Словом, працювати є чим. Вже маємо фрезу, асфальтоукладчик, каток, два порохотяги, два поливомийні автомобілі. Бракує ще двох порохотягів, бо наявною технікою неможливо щоденно прибрати всі вулиці міста, загальна протяжність якого 197 км. Потрібні також самоскиди для вивезення сміття. Плануємо цього року придбати спеціалізовану техніку. Якщо вдасться купити все заплановане, можна говорити, що ми виходимо на рівень, наприклад, Луцька.
 


 

З якими проблемами в роботі зараз стикаєтеся?
 

– Проблемним є стан бічних вулиць міста. Центральні вулиці чистимо щодня, а до бічних руки не доходять. Немає достатнього штату двірників. В першу чергу ремонтуються магістральні та центральні дороги, а бічні вже на останок залишаються, такі як: Ліснича, Селянська, де вже не було ремонту 20 років. Косметичний ремонт робиться, але не глобальний.
 

Проблемною є вулиця Польова, де потрібно робити капітальний ремонт, можливо навіть і заново будувати там дорогу. Вулиця Микитинецька, хоча об’їзна, але в поганому стані… Роботи над дорогами є ще багато. Але якщо говорити в порівнянні з минулими роками, то позитивні зручення є. У 2011-му році місто проїхати було неможливо.
 

IMG_3299
 

– Які ще роботи для покращення стану доріг плануються?
 

– Цього року ми будемо організовувати ваговий контроль при в’їзді в місто. При високій температурі (близько 30о) не пропускатимемо великі вантажні машини, вночі – будь ласка. Наразі це ще у планах. Стосовно засмічення: гадаю, що кожен господар свого дому повинен починати прибирання із себе, а вже потім вирішувати, чи звинувачувати когось у безладі чи ні.
 

Сніжана САМАНЧУК

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *