Нелегка справа – обрати ім’я для новонародженої дитини. Батьки “атакують” різноманітні сайти з переліком популярних імен, а хтось шукає оригінальне, рідкісне ім’я, яке одразу залишається в пам’яті. З кожним роком посилюється тенденція до вже давно забутих імен, адже зараз нікого не здивуєш простим “мене звати Вікторія”. Тож батьки мудрують як можуть. Ось як іванофранківські батьки називали своїх немовлят з січня по березень 2020 року.
У січні-лютому 2020 року найпопулярнішими іменами для немовлят в Івано-Франківську були:
Софія
Ім’я походить зі Стародавньої Греції. Позначає мудрість, розсудливість, аристократичність, адже саме в таких колах поширювалось у давнину. Великої популярності це ім’я набуло у Візантії, а пізніше й у нас. Іменини можна святкувати 4 квітня, 4 червня,14 серпня, 30 вересня, 1 жовтня, 29 грудня, 31 грудня.
Максим
Ім’я походить від слова “максимус”, тому означає “великий”, “найбільший”. Походить воно зі Стародавнього Риму.
Олександр
Одне з найпопулярніших чоловічих імен. З грецької це ім’я перекладається як “той, що захищає”. Іменини можна святкувати 8 березня, 25 серпня і 6 грудня.
Владислав
Ім’я походить зі слов’янських слів і означає “володар слави”. Власники цього імені святкують іменини тільки 7 жовтня.
Натомість рідковживаними були такі імена:
Беатриса
Походить від давньогрецького, що означає “благословляюча”. Поширене здебільшого у католиків, а іменини можна святкувати 18 січня, 13 лютого, 10 травня, 29 липня, та 17 серпня.
Агата
Це грецьке ім’я, яке перекладається як “хороший”, “добрий”. Зараз це ім’я поширене в Європі. Агата святкує іменини 5 лютого, 20 вересня.
Олівія
Походить від латинського “oliva” – оливка. Християни святих з таким ім’ям не мають, бо в календарях воно відсутнє.
Тереза
Ім’я грецького походження, означає “захисниця”, “мисливиця”. Одне з небагатьох імен, яке не має парного чоловічого ім’я. Іменини можна святкувати 11 березня, 1 жовтня 15 жовтня.
Рената
У перекладі з латинської – “відроджена”; арабське значення – «приємна мелодія». Це ім’я було дуже популярне в Радянському Союзі, адже асоціювалось із працею, революцією.
Вже у березні 2020 найпопулярнішими іменами для новонароджених були:
Анастасія
“Повернення до життя” – так можна перекласти це ім’я.
Тадей
Давньоєврейське ім’я, яке можна зустріти і сьогодня. Його можна перекласти як «похвала», а з грецької перекладається як “дар Бога”. Тадеї святкують іменини 29 грудня.
Також серед поширених імен у березня були Олександр та Софія.
Рідковживані імена цього місяця:
Домініка
У перекладі з латинської – “Божий день”. Це жіноче ім’я виникло на основі чоловічого – Домінік. в іспанській та португальській мові його також можна перекласти як “день відпочинку” – неділя. Це ім’я згадується в календарі католицьких святих.
Платон
До нас це ім’я прийшло з грецької. Можна вважати, що воно походить від слова “платюс” і означає “широкий”. Деякі дані свідчать, що це ім’я може бути й давньоєврейське. Тому Платон в цьому випадку означає «розраду».
Лев
З латинської це ім’я можна трактувати як “сильний”, “головний”.
Залишити відповідь